Kesilen ağaçların yerine fidan dikildi

Kesilen ağaçların yerine fidan dikildi

Mersin Büyükşehir Belediyesi, bir reklam ajansının ilan panolarını kapattığı gerekçesi ile yaptığı ağaç katliamına fidan dikerek cevap verdi

  • Güney
  • Salı 19.07.2017
Mersin'de reklam panolarını kapattığı gerekçesiyle özel bir reklam şirketi tarafından gece saatlerinde kesildiğine dair görüntülerin basında yer alması üzerine harekete geçen Mersin Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri, kesilen ağaçların yerine akasya fidanları dikildi. Olayın ortaya çıkmasının ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.

'KABUL EDİLEMEZ'
Şehrin bazı bölgelerinde de reklam panolarının önüne denk gelen 30 ağacın kesildiğini, raket denilen panoların önündeki ağaçların da kesildiğini tespit ettiklerini anlatan Başkan Kocamaz, "Bu durum ile ilgili fotoğraflar çekilerek, tutanaklar tutularak, savcılığa suç duyurusunda bulunuldu. Bunun dışında bu yapılan ağaç katliamını bir nebze de olsun hafifletmek amacıyla önümüzdeki hafta içinde bu kesim yapılan alanlara yeniden ağaç dikimi yapılacak. Bu durumu kabul etmemiz söz konusu değil" dedi.
BİZE ULAŞIN