Nizip’te organize suç örgütüne büyük darbe

Nizip’te organize suç örgütüne büyük darbe

Gaziantep’in Nizip ilçesinde gasp, yağma ve zorla senet imzalatarak haksız kazanç sağladıkları ileri sürülen 6 kişilik suç örgütü polisin düzenlediği operasyonla çökertildi

Gaziantep'in Nizip ilçesinde gasp, yağma ve zorla senet imzalatarak haksız kazanç sağladıkları iddia edilen 6 kişilik suç örgütü, polisin gerçekleştirdiği operasyonla çökertildi. Emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edilen zanlılardan 1'i kadın 6 kişi tutuklanarak cezaevine konuldu. Suç örgütünün çökertilmesine giden süreç, işkence gören Şanlıurfalı işadamının şikayetiyle başladı. Zeynep Y. (34) ile Mehmet B. (34), Şanlıurfalı işadamı Ramazan K.'yi (57) evlenme vaadiyle tuzağa düşürerek tanışmak için Nizip ilçesine çağırdı. Ramazan K., Zeynep Y. ile bir evde buluştu. O sırada evde bulunan şahıslar Ramazan K.'yi ölümle tehdit ederek darp ettiler. Ramazan K.'nin arabasındaki parayı alan zanlılar sonra da işkence fotoğraflarını çekerek zorla 600 bin TL'lik senet imzalattılar.

YARALI HALDE GİTTİ
Çete tarafından işkence edildikten sonra Birecik ilçesinde yol kenarına atılıp otomobili gasp edilen Ramazan K. yaralı halde polise giderek şikayetçi oldu. Hareket geçen Nizip polisi önce gasp edilen otomobili Birecik ilçesinde terk edilmiş halde buldu. Zanlıların kimliklerini belirleyen polis operasyon için düğmeye bastı. Zeynep Y., Mehmet B., Osman G., Hazim K., Ferhat K. ve Beşir K. yakalandı. Şahısların evlerinde yapılan aramada çok sayıda kesici delici alet, uyuşturucu madde, mağdura zorla imzalattıkları senetler ile işkence fotoğraflarının olduğu cep telefonları ve flaş bellekler ele geçirildi. Emniyette sorguları tamamlanan şahıslar çıkarıldıkları mahkeme tarafından 'gasp, yağma, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma, tehdit, darp' suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi.
BİZE ULAŞIN