Derme çatma çadırdan konaklama merkezine

Derme çatma çadırdan konaklama merkezine

Adana Valiliği, Yüreğir ilçesinde Suriyeliler ile geçici tarım işçilerinin kaldığı yaklaşık 300 çadırı kaldırttı. Suriyeliler çok daha iyi şartları olan konaklama merkezine gönderilecek

  • Güney
  • Çarşamba 20.07.2017
Adana'nın merkez Yüreğir ilçesindeki Yeşilbağlar, Koza ve Bahçelievler mahallelerinde uygun olmayan koşullarda yaşayan Suriyeliler ile geçici tarım işçilerinin daha modern koşullarda yaşamasını isteyen Valilik yaklaşık 300 çadırı kaldırttı. Daha önce bildirimde bulunulan ancak çadırlarını kaldırmayanlar, polis ve Yüreğir Belediye ekiplerinin bölgeye gelmesi üzerine eşyalarını alıp çadırlardan ayrıldı.

ÇADIRLAR TOPLANDI
Belediye ekipleri, boşaltılan yaklaşık 300 çadırı iş makineleriyle yerinden sökerek kamyonlara yükledi. Şanlıurfa'dan ailesiyle kente geldiğini ifade eden 38 yaşındaki Azize Şengöz, kocasının tarlalarda çalıştığını, maddi durumlarının iyi olmaması nedeniyle de çadırda yaşamak zorunda kaldıklarını belirtti. Çadırları kaldırılan Suriyelilerden ev kiralama imkanı olmayanların kentteki konaklama merkezine gönderileceği belirtildi.

KONAKLAMA MERKEZİ
Sarıçam'da bulunan ve yaklaşık 35 bin kişinin barınabileceği konaklama merkezinde 6 bin 136 konteynır, 102 derslikli eğitim alanı, 7 adet cami, 11 kısımdan oluşan sağlık birimleri, 2 halı saha 5 basketbol/voleybol sahası, 19 çocuk oyun alanı, ısınma ve aydınlatma elektrik sitemi, 13 adet su kuyusu, paket kanalizasyon arıtma sistemi ve 35 bin metrekare otopark alanı bulunuyor. Merkez, 24 saat boyunca 200 MOBESE kamerasıyla takip ediliyor.
BİZE ULAŞIN