Gaziantep iş dünyası kabineden memnun

Gaziantep iş dünyası kabineden memnun

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in ardından kabinede Abdülhamit Gül’ün de Adalet Bakanı olması Gaziantep iş dünyasında sevinçle karşılandı

AK Parti kabinesinde yapılan değişiklikle kentin 2 milletvekilinin bakan olarak yer alması Gaziantep'te sevinçle karşılandı. Gaziantep iş dünyasının önde gelen isimleri AK Parti'nin hukukçu kurmaylarından olan Abdülhamit Gül'ün Adalet Bakanı olması ve Mehmet Şimşek'in ekonomiyle ilgili Başbakan Yardımcılığı görevinde kalmasını memnuniyetle karşıladı.

BÜYÜK ŞANS
Sanayi Odası Başkanı Adil Sani Konukoğlu, Gaziantep gibi önemli bir sanayi ve ticaret merkezinin siyasi arenada da güçlü temsilinin önemli olduğu söylerken, Borsa Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, kabinede Abdülhamit Gül ile Mehmet Şimşek'in yer almasının kent adına sevindirici olduğu belirtti. Gaziantep'in geçmişte hükümetlere bakanlar verdiğini anımsatan SANKO Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu ise, Gaziantep'ten 2 ismin bakan olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Gaziantep potansiyeli olan bir kent. Sanayiciler, siyasetçiler ve kent yöneticileri hep birlikte şehrimizi daha iyi yerlere getirmeye çalışıyoruz" dedi. AK Parti'nin sanayici kökenli Gaziantep milletvekili Nejat Koçer de karardan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Gaziantep'in tüm milletvekilleri olarak hem ülkemiz hem de kentimiz için çalışıyoruz ama ekonominin önemli bir kentinden bu alanda bir bakanının olması bizim için önemli. Abdülhamit Gül de yeni kabinemizde Adalet Bakanlığı gibi bu süreçte kilit bakanlıklardan birinin başına getirildi" dedi.

Yeni Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'ün babası Cemil Gül, oğlunun bakan olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Daha çocukluktan itibaren hukukçu olmak istiyordu. Burada okurken sabahlara kadar çalışır, imkan olmadığı için de dershaneye gitmezdi. Çok çalışarak başarılı oldu. Ülkemizi yönetenler giderek gençleşiyor. Oğlumun adaleti temsil eden bir makama gelmesi, o görevi yapması çok büyük bir şereftir. Ailesi olarak göğsümüz kabardı. Yüce Mevlam inşallah bizi ve oğlumuzu milletimize karşı mahcup etmez" dedi.
BİZE ULAŞIN