Sahipsiz mahalle hastalık saçıyor

Sahipsiz mahalle hastalık saçıyor

Solaklı Cumhuriyet Mahallesi sakinleri kanalizasyon altyapısının yapılmaması nedeniyle zor günler geçiriyor. Pis koku içinde yaşamlarını sürdüren mahalleli yetkilileri göreve çağırdı

Adana'nın Solaklı Cumhuriyet Mahallesi'nde yaşayan vatandaşlar, kanalizasyon altyapısının yapılmaması nedeniyle atık ve pis koku içinde yaşıyor. Lağım sularının dışarıya taşması sonucu zor günler geçiren Cumhuriyet Mahallesi 5191 Sokak sakinleri, "Artık dayanacak gücümüz kalmadı. Çocuklarımız hasta oluyor. Biz de bu kentin vatandaşıyız. ASKİ yetkililerinin bu sorunu çözmesini istiyoruz" diyerek tepkilerini dile getirdiler.
Yıllardır sadece kendi sokaklarında bu sorunu yaşadıklarını söyleyen Mahmut Dişkaya, "Bunun tek çözümü ASKİ'nin yeniden sokağımızın alt yapısını yapmasıdır. Gelip suyu çekiyorlar, bir gün sonra aynı sorun tekrar baş gösteriyor. Bu kokular yüzünden kimse evimize gelmek istemiyor. Cenazemiz olduğu zaman da taziyeye gelenler kokudan durmuyor ve hemen ayrılıp gidiyor. Bize üvey evlat muamelesi yapıyorlar" dedi.
Pis koku yüzünden evlerinin camlarını açamadıklarını söyleyen 3 çocuk annesi Kadriye Altundağ ise, "Çocuklarımı dışarı çıkarmak istemiyorum ama durmuyorlar. Bu kez pislik içinde hastalanıyorlar. Yağmur yağdığı zaman kanalizasyon suları direk evimize giriyor. Koku aylarca evin içinden gitmiyor. Kokuyu geçtim hastalıktan korkuyoruz" diye konuştu.
Maruz kaldıkları pis koku yüzünden eşinin hastalandığını ve yatağa düştüğünü anlatan Hamit Karaca, "Yerel yöneticiler mahalleye sadece seçim zamanı oy istemeye geliyorlar. Biz kendilerini seçim zamanı değil, her zaman bekliyoruz. Biz de bu ülkenin vatandaşıyız" dedi.
BİZE ULAŞIN