Camiye giden çocuklar bisiklet ödülünü kaptı

Camiye giden çocuklar bisiklet ödülünü kaptı

Çukurova Müftülüğüne bağlı Uluyol Camisi’nde örnek bir projeye imza atıldı. Sabah namazını 40 gün boyunca kaçırmayan 25 çocuk bisikletle ödüllendirildi

  • Güney
  • Pazar 23.07.2017
Adana Çukurova Müftülüğüne bağlı Uluyol Camisi'nde 40 gün aralıksız sabah namazını kılan 25 çocuk hediye bisikletlerini aldı. Çocukların büyük ilgi gösterdiği proje diğer illerdeki camilerden de destek gördü. Projeye ilgi çok büyük olunca yeni ödül programlarının başlatılacağı belirtildi. Camide düzenlenen törende hediyelerini alan çocukların yaşadığı mutluluk ve heyecan görülmeye değerdi. Satan, projenin duyurulmasının ardından Türkiye'nin dört bir yanından bisiklet göndermek isteyen vatandaşlar olduğunu belirterek, "Farklı camilerde benzer uygulamanın başlatıldığını duyduk. Eğer evlatlarımızın kalbine camiyi, aklına namazı nakşedebilmişsek ne mutlu bize. İnanıyorum ve dua ediyorum ki ölünceye kadar hiç namazını aksatmayan örnek müminlerden olacaklar. İşte bizim için asıl hediye de bu olacak" dedi.

TÜRKİYE'YE ÖRNEK OLDU
40. gününü dolduran 25 çocuk namazın ardından bisikletlerine kavuşurken Türkiye çapında örnek bir projeye imza attıklarını belirten Uluyol Camisi İmam Hatibi Adil Satan, "Çocukları camiye alıştırmak, cemaat ile bağlarını güçlendirmek ve namaza alıştırmak için ne yapabiliriz diye düşündük. Böyle bir proje fikri doğdu. Duyurusunu yaptık. Büyük ilgi gördü. Çocuklarımızın camiye gelmesi onlardan çok bizleri sevindirdi" dedi.

YALNIZ BIRAKMADILAR
Uluyol Camisi'nde düzenlenen törene Adana İl Müftüsü Hasan Çınar, Çukurova Kaymakamı Mehmet Ali Özkan, Çukurova Müftüsü Hüseyin Gün, Yüreğir Müftüsü Celal Büyük, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ramazan Akyürek, Kurttepe İman Hatip Lisesi Müdürü Recep Yörür, Emekli Müftü Mehmet Barış, daire amirleri, din görevlileri, çeşitli STK temsilcileri, öğrenciler, veliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
BİZE ULAŞIN