İklim projesine AB’den destek

İklim projesine AB’den destek

  • Güney
  • Pazar 23.07.2017
Yüreğir Belediyesi, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen 'Türkiye'de İklim Değişikliği Alanında Kapasitenin Geliştirilmesi Hibe Programı' çerçevesinde hibe almaya hak kazandı. Çok sayıda projenin yarıştığı hibe programı kapsamında Yüreğir Belediyesi, 50 bin Avro bütçeli "Yüreğir İklim Değişikliğine Hazırlanıyor" projesi ile başarılı projeler arasına girdi.

ORTAĞI İTÜ MEZUNLARI
Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik'in Adana'nın bu konudaki ihtiyacına dikkat çekmesi ve yerel yönetimleri proje hazırlamaya teşvik etmesiyle temelleri atılan proje, Adana'da iklim değişikliği konusunda önemli adımlar atılmasına öncü olacak. Projede Gaziantep İTÜ Mezunları Derneği, Yüreğir Belediyesi'nin ortağı olarak yer alıyor.

PROJE 12 AY SÜRECEK
Projenin uygulaması 15 Eylül'de başlayacak ve 12 ay sürecek. Hazırlık sürecinde Avrupa Birliği Bakanlığı'nın da teknik destek sağladığı proje kapsamında, Yüreğir İlçesinin iklim değişikliği eylem planı oluşturulacak, 50 kişilik bir uzman grubuna ilçede iklim değişikliği eylem planı ve yenilenebilir enerjiler konusunda eğitimler verilecek. Uzman grubu tarafından 11 kültürevinde yaklaşık 5 bin kişiye iklim değişikliği konusunda seminerler verecek.
BİZE ULAŞIN