Yeni doğan bebeği çöpe bıraktılar

Yeni doğan bebeği çöpe bıraktılar

Adana’da yeni doğan bir kız bebek, kimliği belirlenemeyen bir kişi tarafından kadın çantası içerisinde yol kenarındaki çöplerin arasına bırakıldı

  • Güney
  • Pazar 23.07.2017
Adana'da yeni doğan bir kız bebek, kimliği belir bir kişi tarafından kadın çantası içerisinde yol kenarındaki çöplerin arasına bırakıldı. Sokaktan geçerken bir vatandaş tarafından bulunan bebek, polis merkezine teslim edildi. Hastanede kontrolleri devam bebeğin, daha sonra Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerince alınarak Adana Sevgi Evleri Çocuk Yuvası ve Kız Yetiştirme Yurdu'na teslim edileceği bildirildi.

ÇANTA İÇİNDE BEBEK
Olay, önceki gece saat 21.30 sıralarında merkez Seyhan İlçesi Hürriyet Mahallesi 20020 Sokak'ta meydana geldi. İddiaya göre, aydınlatma ışıkları çalışmayan sokakta yürüyen Turushan Çokseyrek (29) karanlıkta bebek sesi duydu. Sesin yol kenarına bırakılan çöp poşetlerinin bulunduğu yerden geldiğini fark eden Çokseyrek, çöplere yaklaştığında kadın çantası içerisinde yeni doğmuş bir kız bebek olduğunu gördü.

POLİS ANNEYİ ARIYOR
Turhasan Çokseyrek çanta içindeki bebeği Hürriyet Polis Merkezi'ndeki polislere teslim etti. Ambulans ile Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan bebeğin yeni doğduğu ve göbek bağının da henüz kesilmediği öğrenildi. Talihsiz çocuğun hastanedeki kontrollerden sonra Adana Sevgi Evleri Çocuk Yuvası ve Kız Yetiştirme Yurdu'na teslim edileceği öğrenildi. Polis, bebeğin annesini arıyor.
BİZE ULAŞIN