Üniversite öğrencilerini gasp edenler tutuklandı

Üniversite öğrencilerini gasp edenler tutuklandı

Adana’da üniversite öğrencilerini gasp ederek cep telefonu ve paralarını alan 3 kişi yakalandı. Adliyeye sevk edilen şüphelilerden ikisi tutuklandı

Adana'da 1'i kadın 6 üniversite öğrencisini pompalı tüfek ve bıçakla etkisiz hale getirip bin 110 lira ile cep telefonlarını gasp eden 3 kişi polis tarafından yakalandı. Adliyeye sevk edilen zanlılardan 2'si tutuklanarak cezaevine konuldu. Olay 18 Temmuz gecesi Adnan Menderes Bulvarı'nda meydana geldi. İddiaya göre çamlıkta eğlenen 1'i kadın 6 üniversite öğrencisinin yanlarına giden yüzleri mendil ile kapatılmış 3 kişi pompalı tüfek ve bıçak çekti. Üniversite öğrencilerinden M.O.K. cep telefonunu verirken, diğer öğrencilerden de bin 110 lirayı alıp otomobillere binip olay yerinden kaçtı. Gaspa uğrayan kişiler polise giderek başlarından geçen olayı anlattı. Gasp Büro Amirliği ekipleri zanlıları bulmak için çalışma başlattı. Bu sırada zanlılardan biri gasp ettiği cep telefonu bir kişiye sattı. Telefonu alan kişi e-ticaret sitesinden telefonu satışa çıkardı. Bu sırada M.O.K. de e-ticaret sitesinde yeni bir telefon almak için gezinirken kendi telefonunun satışa çıkartıldığını görerek polise bilgi verdi. Bunun üzerine polis işyeri sahibi M.K.'ye ulaştı.

'KAFAMIZ İYİYDİ'
M.K. "Mario" lakaplı bir kişinin telefonu sattığını, parasını sattıktan sonra alacağını söyledi. M.K., telefonun satıldığını söylemesi üzerine işyerine gelen 16 yaşındaki M.O.T. polis tarafından yakalandı. Gözaltına alınan çocuk, gasp olayını Bayram A. ve Sinan K. ile birlikte yaptığını söyledi ve bu iki şahıs da kısa sürede yakalandı. Emniyetteki sorgularında suçlarını itiraf eden zanlıların, "Çok alkollüydük, bu nedenle yaptık, kafamız iyiydi" dedikleri öğrenildi. Adliyeye sevk edilen zanlılardan Bayram A. ve Sinan K. tutuklandı.
BİZE ULAŞIN