Çöpe bırakılan bebeğe hemşireler anne oldu

Çöpe bırakılan bebeğe hemşireler anne oldu

Adana’da doğduktan sonra bir kadın çantasına konularak çöpe bırakılan bebeğin sağlığı iyiye gidiyor. Hayat ismi verilen ve 3 saatte bir biberonla beslenen bebeğe servisteki hemşireler annelik yapıyor

  • Güney
  • Pazartesi 25.07.2017
Adana'da doğduktan hemen sonra bir kadın çantasına konularak çöpe bırakılan bebeğin tedavisi sürüyor. 'Hayat' ismi verilen bebeğe servisteki hemşireler annelik yapıyor. 21 Temmuz Cuma günü Seyhan ilçesi, Hürriyet Mahallesi 20020 Sokak'ta göbek bağı bile kesilmemiş yeni doğan kız bebek, kadın çantası içerisinde çöpün yanına bırakıldı. Turushan Çokseyrek (29) adlı kişi, sokakta yürürken çöpün yanındaki çantadan ağlama sesleri duydu. Bunun üzerine çantayı açan Çokseyrek, içinde bebek olduğunu görünce çantayla birlikte bebeği Hürriyet Polis Merkezi'ne götürdü.

AİLESİ BULUNAMADI
Yeni doğmuş kız bebek, polis merkezine gelen sağlık ekiplerince Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürüldü. Burada yenidoğan yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan bebeğin ailesi bulunamadı. Yenidoğan bölümünde çalışan hemşireler, bebeğe kendi çocuklarıymış gibi bakıyor. 3 saatte bir biberonla bebeğe süt veren hemşireler onu kucağına alıp anne şefkatini aratmıyor.

DOĞAR DOĞMAZ BIRAKILMIŞ
Hayat bebeğin iki gün önce polisler tarafından hastaneye getirildiğini hatırlatan Dr. Salim Reşitoğlu, "Biraz cildi soğuktu dışarıda kaldığı için ama genel durumu iyiydi. İlk muayenemizde göbeği yaştı, o yüzden doğar doğmaz bırakıldığını düşünüyoruz. Cildi yaz mevsimi olmasına rağmen çok soğuktu. Bulunmasaydı Allah korusun kaybedebilirdik. Şu an için gayet sağlıklı" diye konuştu. Hayat bebek, ailesi bulunmazsa Adana Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nce Sevgi Evleri'ne yerleştirilecek.

'BAHTI GÜZEL OLSUN'
10 yıllık hemşire Nazife Akpınar da bu hemşirelerden biri. Hayat bebeği 3 saate bir beslediklerini belirten Akpınar, "Şu an için bir sıkıntısı yok. Bebeğin bu halde olmasından dolayı kadın olduğum için kendimi kötü hissediyorum, böyle bir durumda olmak istemezdim. İnşallah kaderi bahtı güzel olur, iyi insanlarla karşılaşır. Çocuğumuz gibi bakıyoruz ona. 'Hayat' ismini verdik doktorlarımızla beraber. Hayat bulsun, inşallah kaderi güzel olsun diye" dedi.
BİZE ULAŞIN