Elvan’dan Mersin’e Değirmençay müjdesi

Elvan’dan Mersin’e Değirmençay müjdesi

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, 31 bin dekarlık alanı sulayacak ve Mersin’in 50 yıllık içme suyu ihtiyacını karşılayacak olan Değirmençay Barajı’nın yapım ihalesinin yapıldığını açıkaldı

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, 31 bin dekarlık alanı sulayacak ve Mersin'in 50 yıllık içme suyu ihtiyacını karşılayacak olan Değirmençay Barajı'nın yapım ihalesi ile ilgili sürecin tamamlandığını, Devlet Su İşleri'nin (DSİ) işi alan firma ile sözleşme imzaladığını, çalışmalara yakında başlayacağını söyledi. Değirmençay Barajı ile ilgili açıklama yapan Bakan Elvan şunları söyledi:

TALEPLER GERİ ÇEVRİLMEDİ
"Proje en kısa sürede hayata geçirilecek. Tüm Mersin halkı için hayırlı olmasını diliyorum. Mersin'in sulama ve içme suyu konusundaki tüm problemlerini gideriyoruz. Seçim döneminde hemşerilerimize 25 adet göletin yapımı için söz vermiştik. Ancak gelen taleplerin hiçbirini geri çevirmedik ve şu anda Mersin için 97 adet gölet projesi üzerinde çalışıyoruz."

KISA SÜREDE BİTECEK
Söz verilen bütün projelerin en kısa sürede biteceğini belirten Bakan Elvan, "Değirmençay Barajı tamamlandığında Mersin önemli bir sulama ve içme suyu kaynağına kavuşacak. Barajın tamamlanması ile 31 bin dekar alan sulanacak, çevre yerleşimlerin, özellikle Mezitli ve Yenişehir ilçelerinin içme suyu ihtiyacı 2060 yılına kadar karşılanmış olacak" dedi.
BİZE ULAŞIN