Kaybettiği oğlunun adı anaokulunda yaşayacak

Kaybettiği oğlunun adı anaokulunda yaşayacak

Hataylı işadamı Bülent Küçükkaya yaşamını yitiren oğlu Eren Küçükkaya'nın adını yaşatmak için yaptırmayı planladığı 6 derslik anaokulunun protokolünü Hatay Valisi Erdal Ata'yla birlikte imzaladı. Valilikte düzenlenen protokole Defne Kaymakamı Hakkı Uzun, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan katıldı. Vali Ata, "Rahmetli oğlunuz adına yaptıracağınız anaokulu inşallah kentte maddi durumu iyi olan tüm işadamlarına, sanayicilere ve tüccarlara örnek olur" dedi.

AÇIK KAPANMIYOR
Ülkenin genç bir nüfusu sahip olduğu ve öğrenci sayısının sürekli arttığını vurgulayan Vali Ata, "Çocuklarımızın daha iyi şartlarda eğitim alması için okullarımızdaki bina, derslik, araç ve gereç açıklarının kapatılması gerekiyor. Devlet olarak elimizdeki tüm imkânlarımızı eğitim için harcıyoruz. En fazla payın eğitime ayrılmasına rağmen yatırımlarla ihtiyacı karşılamakta zorlanıyoruz. Dolayısıyla ülke genelinde hayırseverlerimizin katkıları çok önemlidir" diye konuştu.

ÖRNEK OLMALI
Merkez Defne ilçesi Aşağıokçular Mahallesi'nde yapılması planlanan anaokulunun 572 metrekarelik bir alana sahip olacağını söyleyen Bülent Küçükkaya duygularını şöyle dile getirdi: Eğitim bizim için değerli bir hizmet. Biz de eğitim konusunda oğlumuzun adına bir katkımız olursa mutlu olacağımızı düşündük. Bize bu konuda yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum. Yaptırmış olduğumuz bu anaokuluyla inşallah başkalarına da feyz oluruz.
BİZE ULAŞIN