Müdürü tanıklar yalanladı

Müdürü tanıklar yalanladı
Adana'da FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin, eski 4. sınıf emniyet müdürleri Haluk Pamukçu ve Nezir Özcan'ın "FETÖ'ye üye olmak, darbeye teşebbüs" suçundan yargılanmasına devam edildi. Tanık polisler, darbecilerin listesinde 'Adana Emniyet Müdürü' olarak geçen ve suçlamayı kabul etmeyen eski müdür Haluk Pamukçu'yu yalanlayarak, "Gelen Türk askerine mi kurşun sıkacaksınız? Askerler gelirlerse zorluk çıkarmayın, silahınızı ve kimliğinizi teslim edin" dediğini söyledi.

POLİSLER YALANLADI
Adana 11. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada tutuklu sanık Pamukçu ile avukatlar hazır bulundu. Başka FETÖ dosyasından tutuklu olan Özcan ise duruşmaya bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi ile katıldı. Tanık olarak dinlenen polisler Y.İ. ve M.A.'nın ifadesine göre darbe gecesi Pamukçu polislere, "Gelen Türk askerine mi kurşun sıkacaksınız? Askerler buraya gelirlerse zorluk çıkarmayın, silahınızı ve kimliğinizi teslim edin" dedi.

'ŞAKA YAPTIM' DEMİŞTİ
Tanık polisler, bu talimat üzerine Pamukçu'ya silahlarının namusları olduğunu belirterek, silah ve kimliklerini kimsenin alamayacağını söylediklerini kaydetti. Suçlamayı kabul etmeyen Pamukçu ve Nezir Özcan tahliye ve beraatlerini talep etti. Mahkeme heyeti, sanık Pamukçu'nun tutukluluğunun devamına karar vererek, eksiklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi. Pamukçu'nun silahlarını teslim etmesini istediği polislerin kabul etmemesi üzerine "Şaka yaptım" demesi iddianameye yansımıştı.
BİZE ULAŞIN