Şehidin adını taşıyan okulu 15 Temmuz’da soydular

Şehidin adını taşıyan okulu 15 Temmuz’da soydular

15 Temmuz şehidi Halit Yaşar Mine’nin adının verildiği ortaokuldan 15 Temmuz gecesi 150 bin liralık bilgisayar çaldıkları iddia edilen 2 şüpheli tutuklandı

15 Temmuz gecesi İstanbul 66. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı Kışlası'nda vatan hainlerinin kurşunlarının hedef olması sonucu şehit düşen Adanalı Uzman Çavuş Halit Yaşar Mine'nin adının verildiği ortaokulda 31 tane bilgisayar kasası, monitör, projeksiyon cihazı ile birlikte LD TV ve 3 bin 500 lira çaldığı iddia edilen Özcan Albayrak ve Nurettin Irmak yakalandı. Olay Merkez Çukurova ilçesi Belediyeevleri Mahallesi'nde meydana geldi. 13 Temmuz gecesi pencereden okula giren hırsızlar girişte bulunan LD TV ile birlikte müdür yardımcısının kasasındaki 2 bin 500 ve müdürün çekmesindeki bin lirayı alıp kaçtı. Sabah okula gelen görevliler hırsızlık olayını polise bildirdi. Hırsızların güvenlik kameralarının kablolarını kestiği için polisler herhangi bir ipucu bulamadı.

YILDÖNÜMÜNDE GİRDİLER
Polis hırsızlık olayını gün yüzüne çıkartmak için tekrar güvenlik kameralarını hizmete soktu. Hırsızlar uzman çavuş Halit Yaşar Mine'nin şehit düştüğü 15 Temmuz gecesi tekrar harekete geçti. Anma etkinliklerini fırsat bilen hırsızlar okula bir daha girdi. Güvenlik kameralarını tamir edilmediğini düşünen hırsızlar 31 tane bilgisayar kasası, 48 monitör, 42 klavye, 4 projeksiyon cihazı ile birlikte 1 ses amfisini çalarak kayıplara karıştı. Hırsızlık masası ekipleri yaptıkları çalışma sonucunda piyasa değeri 150 bin lira olan çalınan malzemeleri 5 bin lira karşılığında satın alan 3 kişiyi gözaltına aldı. Emniyete götürülen şahıslar malzemeleri Özcan Albayrak ve Nurettin Irmak'tan aldığını itiraf ettiler. Hırsızlık suçundan çok sayıda kayıtları bulunan iki şüpheli yapılan operasyon sonucu yakalandı. Çalınan malzemeler okul müdürüne teslim edilirken iki zanlı tutuklandı.
BİZE ULAŞIN