2 bin rakımda uyuşturucu avı

Adana’da polis ve jandarmanın ortak operasyonunda, Kozan ilçesi kırsalında ormanlık arazi içerisine ekilmiş 6 bin 850 kök kenevir ile 5 bin 780 gram kubar esrar ele geçirildi

2 bin rakımda uyuşturucu avı
Adana'nın Kozan ilçesinde 2 bin rakımda ormanlık alan içerisine ekilmiş 6 bin 850 kök Hint keneviri ve 5 bin 780 gram esrar ele geçirildi. Polis ve kandarma ekiplerinin ortaklaşa yürüttü- ğü operasyonda 3 kişi gözaltına alındı. Drone kullanarak orman içerisindeki esrarı tespit eden güvenlik güçleri, uyuşturucuyu elleriyle tek tek sökerek imha etti. Operasyonla terör örgütü PKK'ya 21 milyon liralık darbe vurulmuş oldu. Operasyonlar kapsamında gözaltına alınan 3 kişi tutuklandı.

ORTAK OPERASYON
Adana İl Jandarma Komutanlığına ve İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı narkotik ekipleri ormanlık arazi içerisine esrar ekildiği bilgisine ulaştı. Bir ay boyunca teknik ve fiziki takip yapan güvenlik güçleri, uyuşturucu tacirlerini çökertmek için harekete geçti. Narkotik ekipleri önceden tespit edilen Kemer, Ergenuşağı ve Kızlarsekisi mahallelerine 100 kişilik bir ekiple operasyon düzenledi. Şok baskına özel harekat polisi de destek verdi.

DRONE TESPİT ETTİ
Kozan İlçe Jandarma Komutanlığı'nda toplanan ekipler, zehir tacirlerini yakalamak için timlere bölünerek harekete geçti. 2 bin rakımda bulunan arazide narkotik köpeği Mars'ın da katıldığı operasyonda Drone kaldırılarak ormanın içine bakıldı. Drone ve narkotik köpeğiyle tespit edilen uyuşturucu tarlalarına yaya olarak hareket eden güvenlik güçleri çevre önlemini aldıktan sonra şok baskın yaptı. 6 bin 850 kök Hint keneviri ile 5 bin 780 gram kubar esrar güvenlik güçleri tarafından tek tek sökülerek imha edildi.

SUÇLAMAYI KABUL ETMEDİ
Olayla ilgili 3 şüpheli gözaltına alındı. Ergenuşağı mevkiinde tarla başında yakalanan M.B.Y. (25), "Tarlayı, 3 ay önce ava geldiğimde keşfettim. Kime ait olduğunu öğrenmeye çalışıyordum. Tespit eder etmez durumu polise veya jandarmaya bildirecektim. Şimdi de odun toplamak için geldim ve beni yakaladınız" dedi. Gözaltına alınan M.B.Y., Ş.K. ve M.S. tutuklandı. Güvenlik güçleri, uyuşturucunun piyasaya sürülmesi halinde PKK'ya 21 milyon liralık gelir sağlanmış olacağını bildirdi.
BİZE ULAŞIN