DEAŞ’ın hedefinde İncirlik Üssü var

DEAŞ’ın hedefinde İncirlik Üssü var

Adana’da DEAŞ operasyonunda 8’i tutuklanan 11 sanık hakkında dava açıldı. İddianamede sanıkların İncirlik Üssü’ne saldırı planı yaptığı ortaya çıktı

Adana'da DEAŞ'a yönelik soruşturma kapsamında tutuklanan, örgütün sözde 'Adana Emiri' olduğu ileri sürülen Abdulkerim Çakar'ın da aralarında yer aldığı 8'i tutuklu 11 sanık hakkında 21'er yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. İddianamede, örgüt evinde yakalanan Ali Konca, Seyit Ali Şenol ve Murat Tasa'nın ifadelerinden, Fevzi Taşkıran'ın İncirlik Hava Üssü'ne bombalı saldırı düzenleme planından bahsettiğine, eylemin biri kamyon 2 araçla yapılabileceğini konuştuklarına yer verildi.

DEAŞ OPERASYONU
Adana polisinin 22 Haziran'da Yeşilyurt Mahallesi'nde terör örgütünün hücre evine düzenlediği operasyonda yakalanmalarının ardından sözde 'Adana Emiri' Abdulkerim Çakar'ın (32) yanı sıra Ali Konca (25), Ersin Kıran (26), Fevzi Taşkıran (31), Muhammet Toksöz (21), Murat Tasa (20), Seyit Ali Şenol (26), Yılmaz Kotluk (22), Mahmut Özden (45), Saim Yıldız (26) ve geçtiğimiz yıl 'canlı bomba' eylemi yapmaya çalıştığı iddiasıyla gözaltına alınan Mahmut Kılıçaslan (34) hakkındaki soruşturma tamamlandı. 8'i tutuklanan şüpheliler hakkında 3 ayrı suçtan 21 yıla kadar hapis istemiyle Adana 12. Ağır Ceza Mahkemesi'ne dava açıldı. İddianamede, Ali Konca, Seyit Ali Şenol ve Murat Tasa'nın ifadelerinden, Fevzi Taşkıran'ın İncirlik Üssü'ne bombalı saldırı düzenleme planından bahsettiği belirtildi. Fevzi Taşkıran'ın evinde Türkiye ve Adana'da örgütün 'mürtet' olarak adlandırdığı bazı isimlere yönelik saldırı için bomba yapabilecek bir örgüt mensubu aradıkları da iddianamede yer aldı.
BİZE ULAŞIN