ASP Müdürlüğü FETÖ’nün gözdesi

ASP Müdürlüğü FETÖ’nün gözdesi

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne yönelik soruşturmasını tamamlayan savcı, topluma dönük yüzü nedeniyle müdürlüğün FETÖ’nün ilgisini çektiğini vurguladı

Adana'da geçtiğimiz yıl aralık ayında FETÖ operasyonunda gözaltına alınıp, adli kontrolle serbest bırakılan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü çalışanı 3'ü kadın 24 kişi hakkında 'Silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 15'er yıl hapis istemiyle dava açıldı. İddianamede, kurumun sahip olduğu bütçe, personel sayısı, çocuk evleri ve yaşlı bakım merkezleri ile topluma dönük yüzü nedeniyle FETÖ'nün fazlasıyla ilgisini çektiği vurgulandı. 2016 Aralık ayında FETÖ'nün kendisine üs seçtiği kurumlardan olduğu belirlenen Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne operasyon düzenlendi. Aralarında İl Müdürü İdris Dal ve müdür yardımcılarının da olduğu 32 personel gözaltına alındı. Tüm şüpheliler adli kontrolle serbest bırakıldı. 8 şüpheli hakkında takipsizlik kararı verilirken, 24 kişi hakkında 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ne dava açıldı.

PARA VE İNSAN UNSURU
Savcı, iddianamede çarpıcı değerlendirmelerde bulunarak şu görüşlere yer verdi: Müdürlük, sahip olduğu bütçe, personel sayısı, çocuk evleri ve yaşlı bakım merkezleri ile topluma dönük yüzü sebebiyle FETÖ'nün fazlasıyla ilgisini çekmiş bir kurumdur. Faaliyet alanları gereği mal ve hizmet satın almaların fazla olması finansal açıdan, barındırılan çocuklar sebebiyle de örgüte eleman sağlanması açısından örgüt için bir cazibe alanıdır.

IŞIK EVİ YAPMIŞLAR
Şüphelilerin FETÖ'nün amaçları doğrultusunda faaliyet gösterdikleri, kendilerinden olmayanı dışladıkları, baskı ve entrikalarla kurum içinde hakimiyet kurmaya çalıştıkları, çocukların kaldığı Sevgi Evleri ve Çocuk Evleri'ni örgütün anlayışı doğrultusunda Işık Evleri şeklinde organize ettikleri, kurumdaki çocukların örgütün okul ve dershanelerine gönderildiği de iddianamede yer aldı.
BİZE ULAŞIN