13 milyon liralık captagon darbesi

13 milyon liralık captagon darbesi

Hatay’da yurt dışına götürülmek istenen ve piyasa değeri 13 milyon lira olan 1 milyon 335 bin captagon hap su dinamolarının içinden çıktı

Hatay'da piyasa değeri yaklaşık 13 milyon lira olan 1 milyon 335 bin Captagon hap ele geçirildi. Uyuşturucu kaçakçılığıyla ilgili kimlikleri tespit edilen 3 Suriyeli aranıyor. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ekipleri, Konya ve Gaziantep'ten aldığı yükleri Hatay üzerinden yurtdışına götürmek isteyen bir TIR'dan şüphelenerek operasyon düzenledi.

3 KİŞİ ARANIYOR
Konya ve Gaziantep'ten yüklenen Captagon hapların Hatay'da yapılacak gümrükleme işleminden sonra İskenderun Limanı'ndan yurtdışına gönderilmek istendiği öğrenildi. Olayla ilgili kimlikleri tespit edilen Suriye uyruklu 3 kişiyi yakalamak için polis çalışma başlattı. Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Dairesi'nin uyuşturucunun gönderileceği yurtdışı bağlantılarıyla ilgili çalışması sürüyor.

?RAMBO BULDU: Operasyonda narkotik köpeği 'Rambo' TIR dorsesinde bulunan su dinamoları ve alüminyum tabldot kalıplarına tepki verince, ekipler malzemeleri TIR'dan indirdi. Sökülen su dinamolarının içinden ve kalıpların arka kısımlarından Captagon haplar çıkmaya başladı.
BİZE ULAŞIN