Hodri meydan

Hodri meydan

Adanaspor Başkanı Bayram Akgül, Da Silva ile ilgili çıkan habere tepki göstererek, “Yaptığımız her işlem yasal ve noter tasdikli. Kulübümüze kara çalanlarla hukuk önünde hesaplaşacağız” dedi

TFF 1. Lig takımlarından Adanaspor Kulübü Başkanı Bayram Akgül, ocak ayında sözleşmesi feshedilen Brezilyalı futbolcu Edgar Da Silva'nın avukatı Sezgin Güraslan'ın imza taklidi ile ilgili iddialarının doğru olmadığını belirterek "Her şey yasaldır. Noterde, yeminli tercüman ile birlikte sözleşmenin feshi sağlanmıştır. Amaç Adanaspor'un adını kötülemektir. Buna izin vermeyeceğiz" dedi.

YANLIŞ HABER
Başkan Akgül, Edgar Da Silva'nın avukatı Sezgin Güraslan'ın, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına bulunduğu şikayet dilekçesi ile ilgili tebligatın kendilerine ulaşmadığını ifade ederek, "Bir internet sitesinde 27 Temmuz'da 'Bayram Akgül Hakkında Suç Duyurusu' başlığı altında çıkan haberde hakkımda sahtecilik ve dolandırıcılık yaptığım iddiasıyla suç duyurusunda bulunulduğu belirtilmiştir. Bu çok yanlış bir harekettir" diye konuştu. Başkan Akgül, "Brezilyalı futbolcu Edgar Da Silva'nın avukatı Sezgin Güraslan, müvekkilinin imzasının taklit edilmek suretiyle kulübüyle ilişkisinin kesildiğini, bunun da Bayram Akgül tarafından gerçekleştirildiğini ileri sürerek suç duyurusunda bulunmuş. 'İşte Adana'yı hatta Türkiye'yi sarsacak şok belgeler' ifadesiyle verilmiş haber. Dilekçede bir yandan imzanın bana ait olmadığı ileri sürülürken bir yandan da suçlanıyorum. Bu durumun garabeti bir yana, belgedeki bir imza kulüp yetkilisine, diğer imza da Da Silva'ya aittir. Ayrıca, noter huzurunda imzalanmış bir belgenin sahte olduğu iddiasını kamuoyunun takdirine bırakıyoruz" dedi.

YENİ ADAM KILIÇ
Bu arada turuncu-beyazlı ekip, teknik direktör Kemal Kılıç ile anlaşma sağladı. Kulüpten yapılan yazılı açıklamada, Kemal Kılıç ile yapılan görüşmeler neticesinde anlaşmaya varıldığı belirtilerek, "Teknik direktörümüz Kemal Kılıç'a maziye dönüş yılımızda başarılar diler, Adanaspor camiasına hayırlı olmasını temenni ederiz" dedi.

HUKUKİ SÜREÇ BAŞLADI
Başkan Bayram Akgül, "Yetkili makamların uzman kişi veya kurumlara yaptıracağı incelemelerle bu beyanlarımızın doğruluğu teyit edilecektir. Bu konuda en ufak bir şüphemiz yok. Yapılmak istenen Adanaspor ve Bayram Akgül hakkında olumsuz kamuoyu algısı oluşturmak, itibar zedelemektedir. Bunların yegâne sebebi de haksız kazanç elde etme isteğidir. Bu girişim hakkında cezai ve hukuki tüm yasal başvurulara başvuracağız" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN