Bahar’ın iyileşmesi için bir adım kaldı

Hayırseverlerin desteğiyle iki kez beyin tümörü ameliyatı olan Bahar Özkur, son operasyonun ardından Tarsus’a döndü. Bahar hastalıktan tamamen kurtulmak için kemoterapiye girecek

Bahar’ın iyileşmesi için bir adım kaldı
Mersin'in Tarsus ilçesinde 7 yıl önce beyninde oluşan tümörden hayırseverlerin desteğiyle kurtulan ve hastalığının tekrarlaması üzerine ikinci kez başlatılan kampanyayla İstanbul'da ameliyatı gerçekleşen 20 yaşındaki Bahar Özkur, ameliyatın ardından memleketi Tarsus'a döndü. SABAH Güney'in yaptığı çağrının ardından ameliyat için gereken 80 bin lira hayırseverler tarafından karşılanan Bahar, moralinin yüksek olduğunu, kemoterapiyle hastalığından tamamen kurtulacağına inandığını söyledi.

7 YIL SONRA NÜKSETTİ
Tarsus'ta yaşayan Bahar'ın talihsizliği 13 yaşındayken başladı. Beyninde tümör oluşan bahar, hayırseverlerin desteğiyle ameliyat olup sağlına kavuştu. Sinsi hastalık 7 yıl sonra, Bahar 20 yaşına geldiğinde nüksetti. Tarsus'ta yaşayan hayırseverler, Kaymakamlık öncülüğünde bir kez daha Bahar için seferber oldu ve ikinci ameliyat için gereken 80 bin lira kısa sürede toplandı. Bahar ameliyat için annesi Asiye Elpezoğlu ile birlikte İstanbul'a gitti. Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde başarılı bir ameliyat geçiren Özkur, tedavisinin ardından memleketi Tarsus'a döndü. İşe başlayacağı zaman hastalığının nüksettiğini anlatan Bahar Özkur, "Aslında güzel bir döneme girecektim. Tedavi tamamlanınca yeniden işe başlamak istiyorum. Ameliyatım çok iyi geçti. Üzülmüyorum, bunun bir tedavisi var. Kemoterapi ve ışın tedavisi göreceğim. Psikolojim çok iyi" dedi.

MORALİ YÜKSEK
Özkur, kendisine destek veren tüm hayırseverler başta olmak üzere Tarsus Kaymakamı Yüksel Ünal ve SABAH Güney'e teşekkür etti. Anne Asiye Elpezoğlu da, kızının ameliyatının başarılı geçtiğini belirterek, "Kızımın psikolojisi iyi. Kemoterapi görecek. Buna da hamdolsun gözünü kaybedecekti ama şu an çok iyi. Doktorumuzdan Allah razı olsun. Çok mutluyuz. Kısa sürede sağlığına kavuşacağına inanıyorum" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN