Telefon dolandırıcıları cezaevine gönderildi

Telefon dolandırıcıları cezaevine gönderildi

Adana polisinin 9 il ve ilçelerinde gerçekleştirdiği sahte polis operasyonunda gözaltına alınan 39 şüpheliden 35’i tutuklanarak cezaevine gönderildi

  • Güney
  • Perşembe 04.08.2017
Şanlıurfa'da 5 yıl önce telefonla ulaştığı bir vatandaşı dolandırmak isterken, esrar sarıp içen ve o anlarda çekilen görüntüleriyle bir anda gündem olan Fevzi Demir, tutuklanmasına neden olan olayın yıldönümünde bu kez bir başka dolandırıcılık iddiasıyla tutuklanıp cezaevine gönderildi. Demir'in, yine bir 'esrar alemi'nde bir başka vatandaşı telefonla dolandırmak isterken, polis tarafından kıskıvrak yakalandığı ortaya çıktı.

9 İLDE 'SAHTE POLİS' AVI
Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, 25 Temmuz'da Adana merkezli İstanbul, Ankara, İzmir, Adıyaman, Elazığ, Sivas, Şanlıurfa ve Kırıkkale'de 'sahte polis' avına çıktı. 9 il ve buna bağlı 6 ilçede bin polis ve komandoların da desteğiyle gerçekleştirilen operasyonda 5 ayrı dolandırıcılık çetesi çökertilirken, 39 kişi gözaltına alındı. Adana'ya getirilerek emniyette sorguya alınan çete liderleri Halil A., Ali B., Kenan T. ve Nihat A.'nın da aralarında bulunduğu 35 kişi cezaevine gönderilirken, 4 kişi de 'adli kontrol' şartıyla serbest bırakıldı. Tutuklanarak cezaevine gönderilenler arasında yer alan Fevzi Demir'in ismi ise dikkat çekti. Demir, 5 yıl önce Şanlıurfa'da aradığı kişilere kendisini 'polis' olarak tanıtıp dolandırırken, bir yandan da uyuşturucu alemi yapmasıyla gündeme gelmişti.
BİZE ULAŞIN