Annesinin getirilmesi için aracını ateş verdi

Suudi Arabistan’da öldüğü sanılan ancak 27 yıl sonra yaşadığı öğrenilen Fahriye Kara’nın oğlu, adliye önünde aracını yaktı

Annesinin getirilmesi için aracını ateş verdi
27 yıl önce Hac sırasında çıkan izdihamda öldüğü sanılan ve daha sonra ATV'de yayınlanan 'Müge Anlı ile Tatlı Sert' programında tecavüzcüsüyle evlendirildiği için ülkesine dönemediği ortaya çıkan Fahriye Kara'nın oğlu Mahmut Kara (41), annesinin Türkiye'ye getirilememesi üzerine Adana Adliyesi önünde aracını ateşe vererek bıçakla intihar etmek istedi. Polisler tarafından ikna edilen Mahmut Kara gözaltına alındı.

ERDOĞAN GÜNDEME GETİRDİ
1990 yılında eşi Abdurrahman Kara ile birlikte Hac vazifesini yerine getirmek için gittiği Mekke'de tünel faciasında hayatını kaybettiği düşünülen Fahriye Kara'nın ismi yıllar sonra gündeme geldi. 'Müge Anlı ile Tatlı Sert' programında, Kara'nın Suudi Arabistan'da bir kişinin tecavüzüne uğradığı ve evlenmek zorunda kaldığı ortaya çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan da Suudi Arabistan ziyaretinde konuyu gündeme getirerek Kara'nın Türkiye'ye getirilmesini istedi.

GÖZALTINA ALINDI
Fahriye Kara'nın oğlu Mahmut Kara ise tüm bu çalışmalara rağmen annesinin hâlâ Türkiye'ye getirilmediğini öne sürerek pikabını Adana Adliyesi önünde ateşe vererek eylem yaptı. Annesinin fotoğrafını boynuna asan Kara önce kendisini bıçaklamakla tehdit etti. Polis tarafından ikna edilerek elindeki bıçaklar alınan Mahmut Kara daha sonra gözaltına alındı. Araçta çıkan yangın adliyede bulunan çevik kuvvet polisine ait TOMA ile söndürüldü.

BİZE ULAŞIN