Soymak için girdi uyuyunca yakalandı

Adana’da 17 suçtan kaydı bulunan 20 yaşındaki uyuşturucu bağımlısı Kadir Yalçın, hırsızlık yapmak için girdiği evin yatak odasında uykuya dalınca yakayı ele verdi

Soymak için girdi uyuyunca yakalandı
Adana'da 20 yaşındaki uyuşturucu bağımlısı Kadir Yalçın, bir apartmanın ikinci katındaki eve tırmanarak girerek, burada değerleri eşyaları toplamaya başladı. Hırsızlık girişimi öncesinde uyuşturucu alan Yalçın, yatak odasındaki çaldığı eşyaları çantasına koymak için oturduğu yatakta uyuyunca ev sahibine yakalandı. Evin sahibi tarafından yakalanarak polise teslim edilen Yalçın, hiçbir şey hatırlamadığını söyledi. 17 ayrı suçtan da kaydı bulunan zanlı, tutuklandı.

YATAĞA OTURUNCA SIZDI
Olay, önceki gün merkez ilçe Seyhan'a bağlı Pınar Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre; bir apartmanın ikinci katındaki daire tırmanarak giren Kadir Yalçın, evdeki değerleri eşyaları toplamaya başladı. Daha sonra yatak odasına yönelen Yalçın, dolaptaki kıyafetleri kontrol edip, bulduğu ziynet eşyalarını da çantasına koymaya başladı. Hırsızlık girişimi öncesinde uyuşturucu alan zanlı, yatağa oturunca burada bir anda sızıp kaldı. Hırsızlık anında evin oturma odasında uyuyan Adem Çetin, yatak odasından gelen gürültüye uyanıp, odaya yöneldi. Önce kapının önünde içeriyi dinleyen Çetin, seslerin kesilmesi üzerine odaya girince hırsızı da yatakta uyurken buldu. Durumu polise bildiren Çetin, gelen ekiplere de zanlıyı teslim etti. Polis, Kadir Yalçın'ı uyandırmak istedi, ancak başarılı olamadı. Yapılan üst aramasında da Çetin'in çocuklarına ait cep telefonları bulundu.

17 AYRI SUÇTAN KAYDI VAR
Aldığı uyuşturucunun etkisinde olan zanlı, ekiplerin de yardımıyla emniyete götürüldü. Yakalandıktan tam bir gün sonra ayılıp kendine gelen Yalçın, verdiği ilk ifadesinde de hiçbir şey hatırlamadığını söyledi. Emniyetteki sorgusunun ardından önce Adli Tıp Birimi'nde sağlık kontrolünden geçirilen zanlı, daha sonra adliyeye sevk edildi. 17 ayrı suç kaydı bulunan Yalçın, tutuklanarak cezaevine gönderildi.
BİZE ULAŞIN