Pehlivanlar meydana çıktı

Hatay’ın Yayladağı ilçesinde gerçekleşen Aba Güreşi Türkiye Şampiyonası sona erdi. 11 ilden 875 güreşçinin katıldığı şampiyonada başpehlivanlığı Enes Bandırma kazandı

Pehlivanlar meydana çıktı
Hatay'ın Yayladağı ilçesinde yapılan 'Aba Güreşi Türkiye Şampiyonası' sona erdi. Yayladağı Belediyesi tarafından bu yıl 17'ncisi gerçekleştirilen Yayladağı Kültür ve Aba Güreşi Festivali kapsamında düzenlenen şampiyonaya, 11 ilden 875 güreşçi katıldı. Yayladağı ilçe meydanından, ilçe stadyumuna kadar gerçekleştirilen festival yürüyüşü ile başlayan müsabakalar, ilçe stadyumunda çeşitli illerden gelen güreşseverlerin de katılımıyla coşkulu bir hal aldı.

50 BİN TL ÖDÜL
Toplamda 50 bin TL ödülün olduğu şampiyona sonucunda, 35 kiloda Metin Gülücü, 45 kiloda Musa Güven, 55 kiloda Ferhat Kılıç, 60 kiloda Fatih Önalan, 70 kiloda Mustafa Kuyucu, 80 kiloda Oğuz Doğruel birinci olurken, ağır sıklette Enes Bandırma birinciliği elde etti ve başpehlivan oldu. Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan, "Çok şükür kazasız ve olaysız bir şampiyonaya ev sahipliği yapmış olmanın gururunu yaşıyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN