Yük gemisinde 122,5 kilo kokain bulundu

Mersin Limanı yakınlarında bir yük gemisinde piyasa değeri 24,5 milyon lirayı bulan yaklaşık 122,5 kilogram kokain maddesi ele geçirildi

Yük gemisinde 122,5 kilo kokain bulundu
Mersin'de Gümrük Muhafaza ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri, aldığı uyuşturucu madde istihbaratını değerlendirerek Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliği (MIP) yaklaşan Liberya bayraklı kuru yük gemisine operasyon düzenledi. X-Ray cihazları ve Narkotik detektör köpeklerin de katıldığı operasyonda değeri 24,5 milyon TL olan yaklaşık 122,5 kilogram kokain ele geçirildi. Olayla ilgili olarak 7 şüpheli gözaltına alındı.

MUZ KONTEYNERİNDE
Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamaya göre, Mersin Gümrük Muhafaza ve İstihbarat Müdürlüğü görevlilerinin Mersin Limanı'na yaklaşan bir yük gemisinde uyuşturucu bulunduğu ihbarı alması üzerine operasyon düzenlendi. Gerçekleştirilen x-ray taramasında konteynerin tavan kısmında yoğunluk farkı olduğu tespit edildi. Mersin Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerince konteynerde bulunan muz yükü boşaltıldı ve narkotik dedektör köpeği Max yaptığı aramada şüpheli olarak işaretlenen bölgeye tepki verdi.

24,5 MİLYON LİRA
Konteynerin tavanının açılmasıyla, tavana gizlenmiş vaziyette plastik ambalajlı paketler olduğu görüldü. Yapılan incelemeler sonucunda konteynerin tavanına gizlenmiş olan 102 paket indirilerek paketlerden alınan numuneye uyuşturucu test kiti ile yapılan analizde kokain pozitif sonucu alındı. Operasyon neticesinde 102 pakette toplam 122,5 kilogram kokain maddesi ele geçirildi. Uyuşturucunun piyasa değerinin yaklaşık 24,5 milyon TL olduğu belirtildi.
BİZE ULAŞIN