Hedef daha yeşil Yüreğir

Son 8 yılda yeşil alan ve parkları ile gerçek bir değişim yaşanan ilçede kurulan onlarca parkın yanı sıra hayali bile kurulamayan büyük temalı park projeleri hayata geçiriliyor

Hedef daha yeşil Yüreğir
Merkez Yüreğir ilçesi yeşil alan ve parklar konusunda Adana'nın yükselen yıldızı konumunda. Açılışı yapılan 15 Temmuz Şehitler Parkı, 30 dönümlük Kültür Park ve Seyhan Nehri kıyısı fidanlık alanda proje çalışmaları süren devasa parkın yanı sıra Yüreğir tamamlanan ve yapımı devam irili ufaklı onlarca park ile daha yaşanabilir bir ilçe olma yolunda hızla ilerliyor.

PARKLARLA DONATILIYOR
Göreve geldikleri 2009 yılından bugüne Yüreğir'de büyük bir değişim yaşandığını belirten Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, "Parklarımızı, modern dinlenme, oyun ve spor alanlarımızı Yüreğirlinin hizmetine sunmaya devam ediyoruz. Bitkilendirme çalışmalarımız sürekli olarak yapılıyor. Yakın zamanda tamamladığımız iki parkımızın daha açılışını yapacağız" dedi.

5 KAT ARTTI
Yüreğir'deki 23 bin metrekarelik park ve yeşil alanı 84 bin metrekare daha yeni park yapmak sureti ile 5 kat arttırdıklarını bildiren Başkan Çelikcan,"75 adet yeni spor tesisi ve park inşa ile mevcut park ve spor tesisi sayımızı 200'ün üzerine çıkardık. Göreve geldiğimiz 2009 yılından bu yana park ve yeşil alana büyük yatırımlar yaparak Adanalının Yüreğir'de nefes almasını hedefledik" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN