Tarsus KETEM’de ücretsiz tarama

Tarsus KETEM’de ücretsiz tarama
TARSUS Toplum Sağlığı Merkezi'nde tarama programı çerçevesinde Kanser Erken Teşhis ve Tarama Merkezi (KETEM) ekipleri ücretsiz tarama çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor. Merkezde 30-65 yaş aralığındaki kadınlara rahim ağzı kanseri, 40-69 yaş arasındaki kadınlara meme kanseri ve 50-70 yaş aralığındaki kadın ve erkeklere kolon kanseri bakımından ücretsiz tarama yapılıyor.

ERKEN TEŞHİS ÖNEMLİ
Kanser hastalığında erken teşhisin hayat kurtarmada büyük önem arz ettiğine dikkat çeken Tarsus İlçe Sağlık Müdürü ve Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Füsun Kaleli, kanser hastalığının erken teşhis edilmesinde tedavi başarısının çok yüksek olduğunu vurguladı. Kaleli, "Vatandaşlarımızın sağlıklı bir yaşam geçirmeleri için Sağlık Müdürlüğü olarak halkımızın hizmetindeyiz" dedi.

GEÇ KALMAYIN
Ulusal Kanser Tarama Programı çerçevesinde Tarsus'ta 2016 yılında 6 bin 10 meme kanseri taraması, 6 bin 897 adet rahim ağzı kanseri ve 16 bin 648 adet kolon kanseri taraması yaptıklarını ifade eden Kaleli, "Toplum tabanlı kanser taramalarından tüm halkımız ücretsiz olarak yararlanabilmektedir. Vatandaşlarımızı, geç kalmadan belirtilen kanser taramalarını yaptırmaları amacıyla aile hekimlerine başvursunlar" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN