Yatırımcıların Adana OSB’ye ilgisi artıyor

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde (AOSB) bazı fabrikaları ziyaret eden Vali Mahmut Demirtaş, yatırımcıların OSB’ye olan ilgisinin memnuniyet verici olduğunu söyledi

Yatırımcıların Adana OSB’ye ilgisi artıyor
Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi'ni (AOSB) ziyaret ederek, bazı fabrikalarda incelemelerde bulundu. Vali Demirtaş'ın AOSB gezisi, Türkiye'nin en köklü sanayi kuruluşlarından birisi olan ve geçtiğimiz günlerde bir başka tekstil devi Oğuz Tekstil tarafından satın alınan Bossa A.Ş. ile başladı. Vali Demirtaş'ı burada, AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü, Yönetim Kurulu üyeleri ve şirket sahipleri İsrafil Uçurum ile Yusuf Uçurum karşıladı.

VALİ DEMİRTAŞ'A BRİFİNG
Vali Demirtaş, fabrika ziyaretlerinin ardından, AOSB Yönetim Kurulu ile başkanlık binasında bir araya geldi ve istihdamın önemini vurguladı. Demirtaş'a brifing veren Sütcü, yatırımcıların AOSB'ye olan ilgisinin her geçen gün arttığını ve temmuz ayında rekor sayılabilecek bir büyüme gerçekleştiğini bildirdi. Sütcü, özellikle son üç ayda arsa tahsisiyle ilgili gelen sanayicilerin sayısında ciddi bir artış olduğunu, arsaların metrekaresinin 150 TL'den satışa sunulduğunu anlattı.

30 YILLLIK SU
Türkiye'nin en avantajlı bölgeleri arasında yer alan AOSB'nin, sanayicilere daha iyi hizmet sunabilmek adına yatırımlarına devam ettiğine dikkat çeken Sütcü, "2 yıl önce planladığımız 36 milyon TL'ye ihale edilen yeni kullanma suyu tesisimiz bu ay içerisinde devreye girdi. Tesisten su almaya başladık. Bu tesisle kapasitemiz 3 katına çıktı. Daha önce günlük 75 bin metreküp su üretiyorduk, şimdi günlük 225 bin metreküp üreteceğiz. Bu tesisle OSB 30 yıl su problemi yaşamayacak" dedi.
BİZE ULAŞIN