Özel çocuklara çikolata eğitimi

Mersin’de zihinsel engelli bir grup çocuk, toplum içerisinde daha fazla yer alması amacıyla kısa süreli çikolata yapma eğitimi aldı. Çocuklar eğitimin sonunda yaptıkları çikolataları afiyetle yedi

Özel çocuklara çikolata eğitimi
Mersin'de bir grup zihinsel engelli çocuk, severek yedikleri çikolatanın yapım aşamasını öğrenirken, kendi elleriyle de üretim yapmanın keyfini yaşadı. Özel bir kurumda eğitim gören çeşitli yaşlardaki 7 zihinsel engelli çocuk, Kushimoto Sokağı'ndaki çikolata üretimi yapılan kafeye geldi. Burada kafe sahibi Derya Akciğer'den çikolatanın tarihi hakkında bilgi alan çocuklar, ardından tezgahtaki yerlerini aldı.

MUTLU OLDULAR
Çocuklar, çok sevdikleri çikolatayı yaptıkları için mutlu olduklarını, yaptıkları çikolataları aileleri ve arkadaşlarına götüreceklerini söyledi. Kafe sahibi Akciğer, zihinsel engelli çocuklara çikolata yapımı konusunda bilgi verip, beraber üretim yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını vurgulayarak, "Tattıkları çikolatanın nasıl bir şey olduğuna daha hakim olsunlar istedik. Çocukları hep mutlu görmek isteriz. Bunun için de elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN