Mersin’in sağlık üssü oldu

Mersin Şehir Hastanesi, 6 ayda1 milyon hastaya sağlık hizmeti verdi. 420 doktorun görev aldığı Türkiye’nin kamu-özel sektör iş birliğiyle yaptırılan ilk şehir hastanesinin günde 24 bin kişi ziyaret etti

Mersin’in sağlık üssü oldu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım tarafından 3 Şubat'ta açılışı gerçekleştirilen ve Türkiye'nin kamu-özel sektör iş birliğiyle yaptırılan ilk şehir hastanesi olma özelliği taşıyan Mersin Şehir Hastanesi'nde, 6 ayda 1 milyon hastaya hizmet verildi. Mersin Şehir Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Recep Aydın, kısa sürede bu kadar büyük sağlık hizmeti vermenin gururunu yaşadıklarını söyledi.

420 DOKTOR GÖREV YAPIYOR
Hastanenin, Türkiye'de kamu-özel iş birliği modelinin ilk örneği olduğunu anımsatan Başhekimi Aydın, "Mersin ve çevre illere 4 bin 570 kişilik tıbbi ve idari kadroyla hizmet veriyoruz. 420 doktor ve bin 250 ebe ile hemşiremiz başta olmak üzere tüm birimlerimizle, en iyi sağlık hizmetini sunma hedefiyle şifa dağıtıyoruz" dedi.

YENİ MERKEZLER VE ÜNİTELER
Mersin Şehir Hastanesinin kısa sürede tercih edilen bir sağlık kompleksi olduğunu aktaran Aydın, "İlk 6 ayda 1 milyon hastaya hizmet verdik. Toplam ameliyat sayısı 28 bin 907 olurken, toplam yatak doluluk oranında yüzde 73,8'e ulaştık. Yoğun bakım doluluk oranı ise yüzde 82 olarak gerçekleşti. Mevcut hizmet birimlerimize ek olarak yeni hizmet ünitelerimizin açılış hazırlıklarını sürdürüyoruz" dedi. Aydın, en kısa zamanda Tüp Bebek Merkezi, Hiperbarik Oksijen Merkezi, Kemik İliği Merkezi ve transplantasyon ünitesi ile de hastalara hizmet vermeye devam edeceklerini belirtti.

210 YOĞUN BAKIM YATAĞI
Hastane kampusu yapımı ve klinik destek teknik hizmetlerini üstlenen CCN Sağlık'ın Mersin İşletme Genel Müdürü Vahap Doğan ise akıllı bina mimarisiyle inşa edilen hastanede, otel odası konforunda bin 300 yatak kapasiteli ve 800 hasta odası bulunduğunu belirtti. Doğan, "VIP ve standart oda konseptleriyle 210 yoğun bakım yatağı bulunuyor. Hastanemiz günlük ortalama 8 bin ayakta, bin 100 yatan hastaya hizmet veren ve günde 24 bin kişinin ziyaret ettiği bir tedavi merkezi konumunda" dedi.

BİZE ULAŞIN