Park polisi devriyede

Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi Başkanlığı koordinesinde “Türkiye Huzurlu Parklar” projesi Adana’da da hizmete girdi. Park polisleri devriye gezerek vatandaşın huzuru için çalıştı

Park polisi devriyede
Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi Başkanlığı koordinesinde, 81 ilde 7 bin 968 personelin katılımıyla 4 bin 381 parkta başlatılan "Türkiye Huzurlu Parklar" uygulaması kapsamında Adana'da da oluşturulan park polisi ekibi, vatandaşı rahatsız edenlere göz açtırmıyor. Vatandaşların en yoğun olduğu Merkez Park'ta görev alan polis, 24 saat devriye geziyor. Proje kapsamında 2 erkek, 1 kadın polisin yanı sıra zabıta ve özel güvenlik ekipleri de parklarda görev alıyor.

GÜVEN İÇİNDE GEZİP, OYNUYORLAR
Park polisi, şüpheli gördüğü kişilerin üzerini arayıp kimlik sorgusu yaparak olayların önünü geçiyor. Park polisi göreve başladıktan sonra parkın çehresi değişti. Daha önce parkta her gün gasp, hırsızlık, kapkaç, taciz olduğu için parka gelmeye korkan vatandaşlar uygulamanın hayata geçirilmesiyle birlikte artık güven içinde geziyor.

"ARTIK SÜREKLİ GELİYORUZ"
Polis parkta bir taraftan zanlılarla mücadele ederken bir taraftan da parka gelen özellikle çocuklarla yakından ilgileniyor. Parka gelen çocuklara kadın polis tek tek şeker dağıtırken, erkek polisler de çocukları salıncakta sallıyorlar. Anne ve babalarla da yakından ilgilenen park polisi vatandaşın teklifini kırmayarak zaman zaman onlarla top oynuyor. Vatandaşlar, "Daha önce haftada bir kez parka geliyorduk, ama bu uygulamadan sonra sürekli gelmeye başladık" dediler.

BİZE ULAŞIN