Baro başkanına 15 yıl istendi

Baro başkanına 15 yıl istendi

Cumhuriyet Savcılığı’nın Kahramanmaraş Baro Başkanı Vahit Bağcı hakkında hazırladığı 50 sayfalık iddianame, ağır ceza mahkemesince kabul edildi. Bağcı için 15 yıl hapis cezası istendi

  • Güney
  • Cuma 26.08.2017
Kahramanmaraş Baro Başkanı Vahit Bağcı hakkında Cumhuriyet Savcısı Erkan Kesgin'in hazırladığı 50 sayfalık iddianame 1 Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Savcılık, Tutuksuz Yargılanmak üzere adli kontrol şartıyla serbest bırakılan ve haftada 3 defa karakola imza veren Bağcı'nın 'FETÖ silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 15 yıl hapsini talep etti.

822 GÖRÜŞME
İddianamade önemli bilgiler paylaşıldı. Bağcı'nın telefonunun HTS kayıtlarından son 2 yılda FETÖ'nün bürokrasi imamı Mustafa Döşyılmaz, kurum imamı Ahmet Sabancı, avukatlar sohbet abisi Levent Bulat ve Kahramanmaraş avukatlar sorumlu imamı Mustafa Deveci ile 822 defa telefonla görüştükleri ortaya çıktı. Savcı Kesgin, iddianamede şu görüşlere yer verdi; "Şüpheli Vahit Bağcı'nın, 17/25 Aralık'dan sonra örgütle bağını koparmadığı 2014 yılı baro başkanlık seçimini FETÖ örgütü iltisakı ile kazandığı ve bu nedenle eldeki tüm delil ve telefon kayıtlarıyla ifadelerden Vahit Bağcı'nın FETÖ/PDY silahlı terör örğütü üyeliği suçu olan TCK 314/ 2 maddesine göre cezalandırılması gerektiği anlaşılmıştır."

AK PARTİ İÇİNE KRİPTO OLARAK GİRDİ
Savcılık tarafından hazırlanan iddianamede, Kahramanmaraş Baro Başkanı Vahit Bağcı'nın bir dönem görev aldığı AK Parti'ye örgüt tarafından kripto olarak yerleştirildiği iddiaları yer aldı.
BİZE ULAŞIN