İnsanlık ölmemiş

Adana’da muhasebeci İmran Kılınç düşürdüğü 850 lirasına kavuştu. Parayı bulan Mehmet Önce’ye teşekkür eden Kılınç, “İnsanlık ölmemiş. Çok mutlu oldum” dedi

İnsanlık ölmemiş
Adana'da 850 lirasını düşüren muhasebeci İmran Kılınç, parayı bulan market sahibinin polise haber vermesiyle parasına kavuştu. Market sahibi Mehmet Önce'den parasını alan İmran Kılınç, "Maaşımı çekip borçlarımı dağıtmıştım. Parayı düşürdüğümü bir gün sonra fark ettim. Paramın teslim edileceğini öğrendiğim zaman inanamadım. İnsanlık ölmemiş" dedi.

ALIŞVERİŞ YAPTI
Olay Ceyhan ilçesi Park Mıstık Dinlenme Tesislerinde meydana geldi. İddiaya göre Hatay'da özel bir şirkette muhasebeci olarak çalışan İmran Kılınç, maaşını çektikten sora bir bölümüyle borçlarını dağıtıp daha sonrada şirket otomobiliyle bir iş için Adana'ya yola çıktı. Kılınç, dinlenme tesislerinde durup markete girip alışveriş yaptıktan sonra yoluna devam etti. Bir süre sonra market sahibi Kılınç'ın düşürdüğü 850 lirayı gördü. Güvenlik kamerasını inceleyen Mehmet Önce, parayı bir kadının düşürdüğünü ve daha sonra kırmızı otomobile binip ayrıldığını tespit ettikten sonra polisi aradı. Markete gelen ve güvenlik kameralarını inceleyen polis harekete geçti. Modeli tespit edilen kırmızı otomobilin parayı düşürdükten sonra geçtiği güzergahlardaki kameralar incelendi. Polis yaklaşık 50 aynı markadaki kırmızı otomobillerin plakaları tespit edildi ve otomobil sahipleri tek tek arandı. Parayı düşüren kadının kullandığı otomobilin bir firmaya ait olduğu bulundu. Bu firma aranarak yanlarında çalışan bir kadın olup olmadığı ve para düşürüp düşürmediği soruldu. Firma yetkilileri muhasebecilerinin 850 lira düşürdüğünü söyledi. Polis parasının bulunduğunu İmran Kılınç'a söyledi. Bunun üzerine Kılınç, parayı düşürdüğü dinlenme tesisindeki markete gitti. Market sahibi Mehmet Önce'den parasını alan Kılınç, "Paramı düşürdüğümü 1 gün sonra fark ettim. Bir bölümüyle borçlarımı vermiştim. Biraz daha borcum vardı onları da verecektim. Çok üzülürken bana bir telefon geldi paranın bulunduğu söylendi. İlk önce inanamadım. Demek ki insanlık ölmemiş" dedi.

BİZE ULAŞIN