Çukurova’da bayram telaşı

Adana, Mersin, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Niğde ve Osmaniye’de Kurban Bayramı heyecanı yaşanıyor. Kamu kurum ve kuruluşları, bayramın sorunsuz geçmesi için gece gündüz nöbet tutacak

Çukurova’da bayram telaşı
Çukurova'da bayram hazırlıkları artan bir heyecanla sürüyor. Bayram tatilinin 10 gün olarak belirlenmesi kentlerin büyük oranda boşalmasına neden olurken vatandaşları bayram alışverişi, kurbanlık seçimi telaşı sardı. Kamu kurum ve kuruluşları da Kurban Bayramı'nın sorunsuz bir şekilde geçmesi için gerekli tüm çalışmaları yapıyor. Belediyeler ve güvenlik güçleri başta olmak üzere bir çok kurumda bayram mesaisi başladı.

TAKVİYE EKİP
Adana Valiliği, Kurban Bayramı'nın huzur ve güven ortamı içerisinde geçmesi için bir dizi tedbir aldı. Kurban Bayramı tatili dolayısıyla; emniyet, asayiş, trafik, sağlık, belediye, iletişim, elektrik, karayolları, demiryolları ve diğer hizmetlerle ilgili bir dizi önlem aldı. Emniyet Müdürlüğü, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ve Bölge Trafik Şube Müdürlüğü ekiplerini takviye ederek, kendi yönlerinden gerekli tedbirleri alacak. Kurban Bayramı boyunca polis, halkın yoğun olarak bulunduğu alışveriş merkezlerinde her türlü asayiş olaylarına karşı önlemleri aldı. Tüm mezarlıklar temizlenirken, bayram boyunca Adana'daki toplu ulaşım da ücretsiz olacak. Zabıta, mezarlıklardaki sahte hocalar için özel bir ekip kurdu. Belediyeler, belirledikleri kesim noktalarında, ücretsiz kesim hizmeti verecek. Polis, vatandaşların yoğuın olduğu yerlerde sivil ekipler tüm kamu kurum ve kuruluşları koordineli bir şekilde çalışacak.TEDBİRLER ALINDI
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların rahat, huzurlu ve güvenli bir ortamda bayram geçirmeleri için ulaşım, güvenli alışveriş, mezarlık, turizm, kurban kesim alanları konusundaki tedbirleri aldı. Bayramda Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'ne ait otobüs ve tramvaylar ücretsiz olurken, ücretsiz otobüs seferlerine ek olarak arife günü Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı otobüsler Balıklı Meydanı'ndan Yeşilkent ve Asri Mezarlık'a ücretsiz olarak taşıma hizmeti verecek. Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanlığı tarafından sahiplerinin ellerinden kaçan kurbanları yakalamak için aralarında veterinerlerin de bulunduğu Drone'lu "Kurban Yakalama Timi" kuruldu. Vatandaşlar arife günü dahil bayram sonuna kadar "ALO 153" hattından görevli ekibe ulaşabilecek.

BAYRAMLIK GİYSİ SEVİNCİ
Gaziantep'te Şehitkamil Belediyesi bünyesindeki Gıda Bankası'na gelen dar gelirli aileler, hem kendileri hem de çocukları için bayramlık kıyafet aldı. Sabahın erken saatlerinde Gıda Bankası'na gelen aileler, kendileri ve çocukları için bayramlık kıyafet seçti. Aileler, kendilerine ve çocuklarına ceket, pantolon, gömlek, tişört, etek, ayakkabı gibi malzemelerden oluşan kıyafet beğendiler. Yardımlar çerçevesinde toplam 8 bin 350 kişiye Kurban Bayramı öncesi bayramlık kıyafetleri teslim edilmiş olacak.

BİZE ULAŞIN