Binlerce çocuk sanatla tanıştı

Binlerce çocuk sanatla tanıştı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi’nde mozaikten el sanatlarına, dramadan bağlamaya kadar 13 farklı branşta kurs düzenlendi. Etkinlikten 1,5 yılda 28 bin 712 çocuk yararlandı

  • Güney
  • Pazartesi 29.08.2017
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından yaklaşık 1,5 yıl önce kurulan Çocuk Sanat Merkezi'nde 13 ayrı branşta açılan ücretsiz kurslara katılan 7-16 yaş grubu çocuklar, zamanlarını sanatsal faaliyetlerle değerlendiriyor. Merkezde düzenlenen tasarım, seramik, resim, mozaik, ebru, el sanatları, oyuncak, çocuk tiyatrosu-drama, yöresel halk oyunları, gitar, keman, piyano, bağlama kurslarından çocuklar ücretsiz faydalanıyor.

ÇOCUKLAR MUTLU
Çocuk Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilen kültür ve sanat faaliyetlerinden geçen yıl nisan ayından bu yana 28 bin 712 çocuk yararlandı. El sanatları öğretmeni Fatma Nur Gündüz, geri dönüşüm malzemelerini çocuklarla sanatsal eserlere dönüştürdüklerini belirtti. Çocukların kursta çok güzel vakit geçirdiklerini aktaran Gündüz, "Tuvalet kağıtlarından tablolar yapıyoruz, taş boyama yapıyoruz. Zamanımız çok güzel geçiyor. Mutlu olduklarını görüyoruz" dedi.İLGİ FAZLA
Seramik öğretmeni Gönül Bozkurt ise haftanın tüm günü 7-16 yaş gruplarına seramik eğitimi verdiklerini belirtti. Çocukların burada seramik yapımını öğrendiklerini dile getiren Bozkurt, "Çamuru şekillendirerek, güzel eserler ortaya çıkarıyorlar. Genellikle çocuklarımız burada heykel yapıyorlar. Gaziantep'te seramik alanında başka kurs olmadığı için merkezimizin kursuna çocuklarımız çok fazla ilgi gösteriyor. Bizler de çocuklarımızı mutlu etmek için elimizden geleni yapıyoruz" diye konuştu.

"ÇOK EĞLENDİK"
Merkezde eğitim alan çocuklardan 7. sınıf öğrencisi Buse Kaya da arkadaşlarıyla el sanatları kursuna geldiğini ifade ederek, "Kutulardan vazo yapıyorum. Burada hiçbir şeyi atmamamız gerektiğini öğrendim. Mesela yumurta kolilerinden sepet yapıyorum. Çok güzel vakit geçiriyoruz." diye konuştu. Çocuklardan Aleyna Çelik de merkezde çok eğlendiklerini, geri dönüşüm malzemelerinden çok güzel sanatsal eserler çıkardıklarını aktararak, haftanın 3 günü geldiği kurslardan mutlu ayrıldığını kaydetti.
BİZE ULAŞIN