Yeniden yürümek istiyor

Hatay’da maganda kurşunuyla felç kalan 14 yaşındaki Eylem Ateş yürümek istiyor. Doktorlar genç kızın yürüme ihtimalinin yüzde 50 olduğunu belirtti

Yeniden yürümek istiyor
Hatay'da bir düğünde magandanın tabancasından çıkan kurşunun karnına isabet etmesi sonucu göğüsten alt tarafı felç olan 14 yaşındaki Eylem Ateş, "Lütfen beni tekrardan yürütün, geceleri uyku uyuyamıyorum" dedi. Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde 11 Ağustos'ta yapılan düğünde maganda dehşeti yaşandı. Düğüne gelen Çetin E. tarafından sıkıldığı belirlenen kurşun, 8'inci sınıf öğrencisi Eylem Ateş'in karnına isabet etti.
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Eylem Ateş, acil serviste yapılan müdahalelerle yaşama döndürüldü. Omuriliğinin zedelendiği belirlenen Eylem'in, göğsünün altından itibaren felç olduğu açıklandı. Maganda kurşunuyla hayatı kararan Eylem Ateş, düğüne gittikleri sırada sıkılan silahlardan dolayı korktuğunu belirterek, "Biz yerimize oturur oturmaz karnımda bir ağrı hissettim ve karnıma dokunduğumda kanı gördüm. Anneme vurulduğumu söyledim. Hemen beni hastaneye getirdiler. Lütfen beni tekrardan yürütün, geceleri uyku uyuyamıyorum" dedi.

DOKTORLAR KONUŞTU
Baba Erol Ateş ise artık düğünlerde silah atılmamasını isteyerek, "Bizim başımıza gelen herkesin başına gelebilir. Kızımı bu hale sokan şahıs önce mahkemece serbest bırakıldı. Onu serbest bırakanlara soruyorum, kendi çocuklarının başına böyle bir şey gelmiş olsa yinede bu kişiyi serbest bırakırlar mıydı? Bunun neresi adalet?" şeklinde konuştu. Doktorları ise Eylem'in yürüme ihtimalinin yüzde elli olduğunu karnındaki yaranın iyileşmesi sonrasında omuriliğe müdahale edeceklerini söyledi.TUTUKLAMA İSTEMİ
14 yaşındaki Eylem Ateş'e isabet eden kurşunun çıktığı silahın sahibi olduğu iddiasıyla gözaltına alınıp adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Çetin E. ile ilgili Kırıkhan Cumhuriyet Başsavcılığı bir açıklama yapıldı. Savcılık ortaya çıkan yeni deliller çerçevesinde şüpheli Çetin E. hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı sulh ceza hakimliğinden tutuklamaya yönelik yakalama emri çıkartılmasını talep etti.

BİZE ULAŞIN