Otistik Deniz’e ev bulunmuyor

Otistik Deniz’e ev bulunmuyor

Boşanmalarına rağmen otistik çocukları Deniz için yeniden birleşen Derya Şahin ve Göksel Özşıkka, kiralık ev bulamıyor. Deniz’den dolayı ev sahiplerinin soğuk yaklaştığı çift, çaresiz kaldı

ADANA'DA 10 yıl önce boşanan ancak 24 yaşındaki otistik çocukları Deniz için 4 yıl önce yeniden birlikte yaşamaya başlayan Derya Şahin (48) ve Göksel Özşıkka (54), oturdukları binanın kentsel dönüşüme gitmesinden dolayı başlarını sokacak bir ev bulamıyor. Deniz'den dolayı ev sahiplerinin soğuk yaklaştığını belirten çift, "Deniz'den dolayı kimse evini kiralatmıyor. İnsanlar çok duyarsız. Deniz, oturduğumuz yere alışmıştı. Yeni bir çevreye taşınmamız onu olumsuz etkileyecek" dedi.

ZARAR VERİYOR
Deniz'in kendisine ve çevresine zarar verdiği için gücü yetmediğini anlatan anne Derya Şahin, "Babasıyla ayrıldık. Ancak Deniz'in bu durumundan dolayı birlikte yaşamak zorunda kaldık. Sürekli öfke nöbetleri yaşıyor. Kendisine ve bana zarar veriyor. Yere, duvarlara tüm gücüyle vuruyor. Bazen elinin şiştiği oluyor. Kapsamlı bir rehabilitasyon merkezine yatıracak maddi durumumuz yok. Özel veya devletin yatılı bir rehabilitasyon merkezi varsa yardım bekliyoruz" diye konuştu. Emekli olduktan sonra çalıştığı işten Deniz için çıkmak zorunda kaldığını anlatan Göksel Özşıkka ise, "Yeri geliyor Deniz'e benim bile gücüm yetmiyor. Nöbet esnasında veya çok istediği bir şey olup da alamadığında hem bana hem annesine şiddet uyguluyor. Evimizde porselen cam tabak yok. Deniz'in tedavi olması ve yeteneklerinin keşfedilmesi lazım çünkü zeki bir çocuk. Belki de bizim keşfedemediğimiz yetenekleri vardır. Bunu uzman eğitmenler açığa çıkartabilir" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN