Kahraman şehitlerin hatırasını yaşatıyor

Hataylı resim öğretmeni Rabia Nazlı, 15 Temmuz darbe girişiminde ve çeşitli terör olaylarında şehit düşenlerin portrelerini siyah kraft kağıdına resmediyor

Kahraman şehitlerin hatırasını yaşatıyor
Hatay'da yaşayan Mustafa Kemal Üniversitesi resim öğretmenliği mezunu Rabia Nazlı (22), 15 Temmuz'da ve diğer terör saldırılarında şehit olanların portrelerini siyah kraft kağıdına resmederek hatıralarını yaşatıyor. İlk olarak Ömer Halisdemir'in portresini çizip sosyal medya hesabında paylaşan Nazlı, "Çizimim internette yoğun ilgi gördü, istekler geldi. Ardından şehit aileleri ulaştı bana ve 'Bizim de şehitlerimizi çizer misiniz?' diye mesajlar geldi. Böylece şehitlerimizi ölümsüzleştirmek adına çizimlerimi artırdım" dedi.
15 Temmuz gecesi darbeci generali vurduktan sonra şehit edilen Astsubay Ömer Halisdemir, İzmir'deki terör saldırısında şehit olan polis memuru Fethi Sekin, Şırnak'ta helikopterin düşmesi sonucu şehit düşen Türkiye'nin ilk kadın Komutanı Yarbay Songül Yakut ve Batman'da şehit olan öğretmen Şenay Aybüke Yalçın'ı resmeden Rabia Nazlı, çizdiği portreleri şehit ailelerine hediye ediyor.
15 Temmuz darbe girişiminin ardından yaşadığı duygularla fırçasını eline alan Nazlı, "İlk olarak Ömer Halisdemir'in portresini çizip sosyal medya hesabında paylaştım. Çizimim internette yoğun bir ilgi gördü, istekler geldi. Ardından şehit aileleri ulaştı bana ve 'Bizim de şehitlerimizi çizer misiniz?' diye mesajlar geldi. Böylece şehitlerimizi ölümsüzleştirmek adına çizimlerimi artırdım. 40'a yakın şehidin portresini çizip çoğunu ailelerine ulaştırdım. Hepsini sosyal medya üzerinden de paylaştım ki tüm Türkiye onların ölümsüzlüğünü görsün istedim" diye konuştu. Bazı şehit ailelerinin gönderdiği eserler için yüksek miktarlarda ücret ödemek istediğini, ancak bunu kabul etmediğini kaydeden Nazlı, "Aileler mesaj atıp teşekkür ediyorlar. Ailelerin çoğu portreleri satın almak istedi, ben de şehit ailelerine ücretsiz verdiğimi söyledim. Aileler bunu kabul etmiyorlar ve ısrarcı oluyorlar. Para teklifini reddettiğimde en son, 'O zaman kargo ücretini biz ödeyelim' diye ısrar ediyorlar. Ömer Halisdemir, Fethi Sekin ve Eren Bülbül'ün ailelerine de ulaşıp çocuklarının portrelerini teslim etmek istiyorum" şeklinde konuştu.

BİZE ULAŞIN