Salça kovalarında captagon sevkiyatı

Salça kovalarında captagon sevkiyatı
Hatay'da el yapımı domates salçasının bulunduğu kovalara gizlenmiş 210 bin captagon hap ele geçirildi. Olayla ilgili gözaltına alınan 2 kişi tutuklandı. Hatay Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler aldıkları bir ihbar üzerine harekete geçti. Antakyaİskenderun karayolu üzerinde salça yüklü bir minibüsü durdurdu.

TUTUKLANDILAR
Minibüste yapılan aramada salça kovaları arasına gizlenmiş vaziyette toplam 210 bin adet captagon bulundu. Olayla ilgili M.D. (51) ve R.D. (29) gözaltına alındı. R.D.'nin evinde yapılan aramada uyuşturucu madde taşımasında kullanılan gizli bölme yapımında kullanıldığı değerlendirilen 11 adet sac kalıp, 1 adet oksijen kaynak makinesi, 2 adet oksijen tüpü, 1 adet demir makas ve 1 adet de tahta kalıp ele geçirildi. 2 şüpheli tutuklandı.TAKOZ ESRAR
Kentte yapılan bir başka operasyonda da 3 bin 500 gram takoz esrar ele geçirildi. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Antakya-Reyhanlı karayolunda durdurdukları bir otomobilde yaptıkları aramada 9 paket halinde toplam 3 bin 500 gram takoz esrar ele geçirdi. Olayla ilgili Suriye uyruklu H.H. tutuklanırken, bir Suriyeli aranıyor.
BİZE ULAŞIN