Şampiyon İrem

Hataylı İrem Çapar şampiyonluğa doymuyor. Tayland’da düzenlenen Muay Thai Gençler Dünya Şampiyonası’nda, 57 kiloda şampiyon olan Çapar, büyük

Şampiyon İrem
Tayland'da düzenlenen Muay Thai Gençler Dünya Şampiyonasında, 57 kiloda genç kızlarda dünya şampiyonu olan Hataylı 17 yaşındaki İrem Çapar, "İstiklal Marşımızı okutmak gurur verici bir deneyim oldu. Tüylerim diken diken oldu" dedi. Çapar, 7 yıl önce başladığı spor hayatına Akdeniz Bölge, Türkiye şampiyonlukları ve 3 dünya şampiyonluğu sığdırdığını söyledi.

ÇOCUKKEN BAŞLADI
Spora babasının teşviki ile başladığını belirten Çapar, küçükken erkek çocuklarla futbol oynadığını babasının da kendisini boks kursuna gönderdiğini anlattı. Okul arkadaşlarının yaptığı spordan dolayı kendisiyle konuşmaya çekindiğini söyleyen Çapar, "Benimle konuşmaya korkuyorlar, çekiniyorlar. Senden korkuyoruz, uzak duralım' diyorlar" dedi. 3-11 Ağustos tarihleri arasında Tayland'da düzenlenen Muay Thai Gençler Dünya Şampiyonasında 57 kiloda birincilik kürsüsüne çıkan İrem Çapar, "Kendimle gurur duydum. Bunun için hocama çok teşekkür ediyorum. Benim üzerimde çok emeği var. Bu branşta daha bir çok başarı elde etmek istiyorum" şeklinde konuştu.

ANTRENÖRÜ GÜVENİYOR
Antrenör Cemal Dağlıoğlu ise İrem'in bugüne kadar yanına gelen en disiplinli ve en istikrarlı öğrenci olduğunu söyledi. Dağlıoğlu, "Sporcumuzun elde ettiği dereceler dünya çapında. İrem, Milli Takım kampları gördü, kendini geliştirdi. Aynı sene kick boks low kickte de dünya şampiyonu oldu. Kendisine güvenimiz tam" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN