Kızkalesi sahilinde çifte bayram vardı

Kızkalesi sahilinde çifte bayram vardı
Mersin'in önemli turizm merkezlerinden Erdemli ilçesindeki sahillerde Kurban Bayramı'nda büyük yoğunluk yaşandı. Tatilini sahillerde geçirmek isteyen yerli ve yabancı turistler, başta Kızkalesi ve Ayaş olmak üzere ilçenin turistik mahallelerinde yoğunluk oluşturdu. Otel ve pansiyonların tam doluluk oranına ulaştığı ve havaların sıcak seyrettiği bölgede tatilciler denize girerek serinlemeye çalışıyor.
Kızkalesi Turizm ve Kültür Derneği Başkanı Hüseyin Çalışkan, Kurban Bayramı nedeniyle 10 günlük tatil sürecinin turizmciler açısından iyi geçtiğini vurgulayarak, resmen çifte bayram yaşadıklarını dile getirdi. Otellerin yüzde 100 doluluk oranlarına ulaştığını söyleyen Çalışkan, "Geçen yıla oranla bölgemizde yüzde 60 yerli turist artışı da yaşandı. Her geçen yıl daha da iyiye gideceğiz" dedi.

DEVAM EDİYOR
Tatil yapmak isteyenleri bayramdan sonra da Kızkalesi'ne beklediklerini kaydeden Çalışkan, "Deniz suyu sıcaklığı yazı aratmayacak seviyelerde oluyor. Ayrıca tatilinde çeşitlilik olmasını isteyenlerin bölgedeki tarihi ve kültürel değerleri de görmesini tavsiye ediyoruz" dedi. Bölgeye tatile gelen Fuat İlhan ise çok güzel bir tatil geçirdiklerini belirterek, "Özellikle çocuklu ailelerin tatil yapmaları için Kızkalesi en ideal yerlerin başında geliyor" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN