Polonya’dan Kudüs’e at üstünde yolculuk

At üzerinde Polonya’dan Kudüs’e yolculuk yapan Kristian Bergier, 9 ayda yaklaşık 4 bin km yol kat ederek Adana’ya ulaştı. Bergier’in son durağı Mekke olacak

Polonya’dan Kudüs’e at üstünde yolculuk
Kudüs'e gitmek için Polonya'dan 9 ay önce atlarıyla yola çıkan Kristian Bergier, 4 bin kilometre yol kat ederek Adana'ya ulaştı. Bergier, "Allah'a giden yolu bulmak ve ona daha çok yaklaşmak için yola çıktım. Şu ana kadar yolda bir problem yaşamadım. Konya güzergahında atlarıma ot bulamadığımda köylüler bana yardımcı oldu" dedi.

4 BİN KİLOMETRE
Harita ve inşaat mühendisi olan 32 yaşındaki Kristian Bergier, Allah'ı anlamak, ona yaklaşmak için eşiyle 2 çocuğunu Polonya'da bırakıp 9 ay önce 2 atıyla yola çıktı. 13 ve 14 yaşlarında olan Hanoverian ile Polonya cinsi 2 atıyla yaklaşık 4 bin kilometre kat eden Bergier, Slovakya, Romanya, Macaristan, Bulgaristan ve Yunanistan üzerinden Türkiye'ye giriş yaptı. Bergier, Edirne'den sonra Çanakkale, Balıkesir, Kütahya, Afyonkarahisar, Konya, Karaman ve Mersin illerini geçerek Adana'ya ulaştı. At binicisi Abdülhadi Genel tarafından Yüreğir ilçesinde karşılanan Bergier, 2 gün boyunca hem atlarını dinlendirecek hem kendisi dinlenecek. Kristian Bergier, 2 gün sonra yoluna kaldığı yerden devam edecek.

SONRA MEKKE'YE
Sıradaki rotasının Irak üzerinden Kudüs, oradan da Mekke olduğunu söyleyen Bergier, "Allah'ın bana kendi yolunda gitmeme izin vermesi için yola çıktım. Yolculuk sırasında bir problem yaşamadım. Konya'dan geldiğim için atlarıma yedirecek ot bulamadım. Ama köylüler destek olarak atlarıma ot verdiler" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN