ERCAN ATALAY: Avrupa Basketbol Şampiyonası...

Son zamanlarda turizm açısından ülkece yaşadığımız sıkıntıları atlatmamızda, ülke tanıtımımıza ve ekonomimize çok olumlu katkılar yapacağına inanıyorum

Türkiye, Finlandiya, İsrail ve Romanya'nın ortaklaşa düzenlediği 2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası 24 ülkenin katılımı ile devam ediyor.
Türkiye'nin D Grubu maçlarına ve final serilerine ev sahipliği yapacak. Her grupta 6 ülkenin mücadele göstereceği 40' ıncı Avrupa Basketbol Şampiyonası grup aşamalarında ilk 4 takım arasına girecek olan ülkeler adlarını bir üst tura yazdıracaklar.
Kendi seyircimiz önünde oynanacak olan karşılaşmalarda Türkiye'nin grubunda;
Rusya, Büyük Britanya, Sırbistan, Belçika ve Letonya yer alıyor.
Türkiye'nin ilk 4'e girmesi halinde adını bir üst tura yazdıracak.
Ülkemizde ikinci defa düzenlenecek bu önemli spor organizasyonun sorumluluğunu almak, Avrupa' da ne derece önemli bir yerimiz olduğunun da bir göstergesidir. Son zamanlarda turizm açısından ülkece yaşadığımız sıkıntıları atlatmamızda, ülke tanıtımımıza ve ekonomimize çok olumlu katkılar yapacağına inanıyorum.
Bu tür salon sporlarını üstlenerek, son zamanlarda stadyumlarda yaşadığımız trübün holigarşilerinin önüne geçeceğimizi düşünüyorum. Bu organizasyonda elde edeceğimiz başarıdan çok, her ülkeden gelerek elinde ülke bayrağı yüzü boyalı el ele karnaval havasında trübünlere renk katan ülke taraftarlarının ne kadar seviyeli ve ölçülü bir şekilde ülkelerini salonlarımızda desteklediklerini görmek büyük gurur ve mutluluk verici.
Önce kendine sonra oyuna, oyuncuya ve rakibe saygı göstererek fair play çerçevesinde bir organizasyon yaşamamızı canı gönülden diliyorum. A Milli basketbol takımımızın skordan çok saha üzerinde göstermiş olduğu tutkulu mücadeleyi tebrik ediyor ve başarılı olacaklarına her Türk halkı gibi inanıyorum.
BİZE ULAŞIN