TURKCELL İMSAKİYE
TURKCELL İLE RAMAZAN

Evlilik Okulu’ndan 75 çift mezun oldu

Şahinbey Belediyesi tarafından düzenlenen Evlilik Okulu’ndaki eğitimlere katılan evli ve yeni evlenen 75 çift düzenlenen törenle sertifika aldı

Evlilik Okulu’ndan 75 çift mezun oldu
Gaziantep'te Şahinbey Belediyesi tarafından düzenlenen Evlilik Okulu'ndaki eğitimlere katılan evli ve yeni evlenen 75 çift düzenlenen törenle sertifika ve çamaşır makinelerini aldı. Şahinbey Belediyesi, Gaziantep İl Müftülüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, Gaziantep Üniversitesi, Hasan Kalyoncu Üniversitesi ve Şahinbey Rehberlik Araştırma Merkezi ile bilirlikte yürütülen projede amaç mutlu ve huzurlu bir toplum oluşturmak. Şahinbey Belediyesi Nikah Salonu'nda düzenlenen sertifika törenine, AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, kurum müdürleri ve kursiyerler katıldı. Düzenlenen programda Çeled Uşaklar Tiyatro ekibi evlilikle ilgili skeç sahnelediler. AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, Evlilik Okulu projesinin toplum için önemli oluğunu vurguladı.

"SAHİBİ ARTIK BİZİZ"
Erdoğan, proje için Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu'na teşekkür ederek, "AK Parti iktidarı boyunca kalkınmanın yanı sıra bu tür kurslarla vatandaşlarımızı hayatlarını iyileştirme noktasında atılan adımlar mutluluk verici. Eskiden bu tür çalışmalar yoktu. Çünkü Türkiye'yi her taraf endekslemişlerdi. Türkiye'nin sahibi biz değildik. Son dönemlerde gördüğünüz gerçekler ve dünyanın bize bakışı iç siyasetimize kadar müdahale etmeye çalışmaları bizim doğru yolda olduğumuzu gösteriyor" dedi.

HUZURLU BİR TOPLUM
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Evlilik Okulu'nu önemsediğini ve 2009 yılında başlatılan projenin patentinin Şahinbey Belediyesi'nde olduğuna dikkati çekerek, "Evlilik insan hayatının dönüm noktalarından bir tanesi. Evlilik okulundaki amacımız eşlerin birbirine karşı davranışları. Evliliğin dini ve sağlık boyutunun yanı sıra, hukuki boyutlarıyla burada anlatarak daha huzurlu bir toplum oluşturMehmet maktır" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN