İhracatta önemli artış

Mersin GİAD Başkanı Mehmet Serkan İzol, ihracat rakamlarının 2016’nın Ağustos ayına göre bu yıl yüzde 11,9 artış gösterdiğini belirtti

İhracatta önemli artış
MERSİN Girişimci İşadamları Derneği Başkanı Mehmet Serkan İzol, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) verilerini değerlendirdi. İzol, geçen yılın Ağustos ayına oranla ihracatın yüzde 11,9 artarak artarak 12 milyar 439 milyon dolar olduğunu hatırlatarak, "İhracattaki artış ülkemizin doğru yolda olduğunun bir göstergesi" dedi.

AZİMLİ ÇALIŞMALARIN SONUCU
Son 12 aylık ihracatın yüzde 7,8 artışla 151,8 milyar dolar olarak gerçekleştiğini belirten İzol, "İş dünyası olarak daha çok çalışmak, sonuç odaklı hareket etmek durumundayız. Her geçen gün büyüyen Türkiye ekonomisindeki bu olumlu veriler iş dünyasının azimli çalışmalarının sonuç verdiğinin de göstergesi olmuştur" diye konuştu.

İNOVASYON
Türkiye'nin ihracat rakamlarının daha yukarıya çekilmesi ile birlikte işsizlik sorununun da ortadan kalkacağını vurgulayan İzol, "Ülke olarak inovasyonu iyi takip eder, dünya piyasalarında kabul görebilecek ürünler geliştirirsek ihracat rakamlarımız daha da artacaktır. ileri teknoloji ürünlerinin imalat sanayi içindeki payını arttırmamız gerekmekte" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN