HKÜ öğrencileri Avrupa’da

Hasan Kalyoncu Üniversitesi, Erasmus programı kapsamında 25 öğrencisini Avrupa’nın çeşitli kentlerine gönderecek

HKÜ öğrencileri Avrupa’da
Öğrencılerinin gelişimi için birçok anlaşma ve değişim programlarına imza atan Hasan Kalyoncu Üniversitesi(HKÜ), güz döneminde Erasmus programı kapsamında, 25 öğrencisini Avrupa'nın çeşitli ülkelerine gönderiyor. 25 öğrenciden 4'ü İtalya, 8'i Polonya, 3'ü Portekiz, 3'ü İngiltere, 1'i Litvanya, 2'si İspanya, 2'si Almanya ve 2'si de Romanya'ya bir dönemlik eğitim almak için gönderilecek. Sadece eğitim ile sınırlı olmayan programda, öğrenciler stajda yapacak.

"PRATİĞE DÖKÜYORLAR"
HKÜ Uluslararası İlişkiler Ofisi Koordinatörü Zafer Kılıç, "Uluslararası İlişkiler Ofisi olarak öğrencilerin yurt dışına çıkmasını destekleyici birçok sosyal aktiviteler yapıyoruz. Bunlardan en çok katılım alanlar ise 'Konuşma Kulüpleri', 'Şarkı Saatleri' ve 'Sinema Günleri'. Öğrenciler eğlenirken öğreniyor ve öğrendiklerini gerçek hayatta pratiğe döküyorlar" dedi.

"BÜTÜNLEYİCİ NİTELİK TAŞIYOR"
Öğrencilerin yeni öğrendiği kelimeleri konuşma kulüplerinde pratiğe dökme imkânı sağladığını belirten Kılıç, "Bu sebeple bütünleyici bir nitelik taşıyor. Konuşma kulüplerinde yurt dışına çıkmayı amaçlayan veya İngilizce seviyesini geliştirmek isteyen tüm öğrencilerimiz ile haftanın belli günlerinde belli bir konu üzerine konuşuyoruz. Bu sayede hem öğrenciler yeni dostluklar kuruyor hem de dil becerilerini geliştiriyor. Sinema saatinde ise öğrenciler İngilizce ses ve İngilizce alt yazı ile haftada bir gün olmak üzere üniversitemizde bulunan cep sinemasında bir film izliyor" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN