Yavrularımızı korsan servise teslim etmeyiz

İzmir’de minik Alperen Sakin’in ölümüyle sonuçlanan korsan servis olayının ardından eğitim öğretim sezonu öncesi anne ve babalar servislerde denetimlerin artmasını istedi

Yavrularımızı korsan servise teslim etmeyiz
Yeni eğitim öğretim sezonunun açılmasına sayılı günler kala korsan servisler mercek altına alındı. Anne babalar korsan servisler için daha çok denetim isterken, "Yavrularımızı korsan servise teslim etmek istemiyoruz. Bu konu da emniyet, okul idaresi, servisçiler odası kadar bizlere de büyük görev düşüyor. Üç lira daha ucuz diye evlatlarımızın hayatı ile oynamamalıyız" dediler.

VELİLER NE DİYOR?
Filiz ARSLAN- Ev hanımı
Bulunduğum semte maalesef korsan servis işi yapıyorlar. Vatandaşa uygun fiyata teklifinde bulunan korsan servisler bize teklifte bulundu. Kendince tasarruf yaptığını zanneden aileler şunu unutmasın ki korsan servis sürücüleri çocukları okul içinde değil okul dışında bırakıyorlar. Ayrıca servis hostesi bulundurmuyorlar. O küçücük çocukları adeta ölüme terk ediyorlar. Korsan servise hayır.

Sabahattin ARSLAN – Reklamcı
Ben yıllardır çocuğumu sertifikası olan servisle okula gönderiyorum. Gayet mutluyum. Herkese tavsiye ediyorum. Çünkü biz servisçilere canımızı teslim ediyoruz. Bizim çocuğumuz evden çıkıp servise bindiği an onların çocuğu oluyor. Yoğun iş hayatımızda çocuklarımızı takip etmemiz çok kolay değil. Yapacağımız en önemli adım korsan olmayan servisçilerle çalışmak.

Salih ÖNAL – Muhasebeci
Korsan servislerin önüne geçilmesi gerekiyor. Bunun için başta emniyet, servisçiler odası ve okul yöneticilerine büyük görevler düşüyor. Emniyet sürekli denetim yapmalı. Okul yöneticileri korsan servisleri kesinlikle yetkililere bildirmeli. Ve önemlisi çocuklarını emanet eden aileler üç lira daha ucuz olsun diye yavrularını sertifikası olmayan korsan servislere teslim etmemeleri gerekiyor.

Mehmet ARIK -Ziraat mühendisi
Evli değilim ama yeğenlerim var. Yarın bir gün ben de baba olacağım. Gazete ve televizyonlarda servis facialarını görüyoruz. Sabıkalı kişilerin servis şoförü olmasını aklım almıyor. Allah korusun gözü dönmüş sürücü bir çocuğa zarar verse bunun hesabını kim verecek? Herkes üzerine düşen görevi yerine getirmeli.
BİZE ULAŞIN