Zehir tacirlerine Şans ve Coco’dan darbe

Zehir tacirlerine Şans ve Coco’dan darbe
Adana Emniyet Müdürlüğü narkotik polisi 'Şans' ve 'Coco' ile birlikte son yılların en büyük uyuşturucu operasyonuna imza attı. Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otoyolu'nda uygulama noktasında durdurulan TIR'da yakıt deposuna zulalanmış halde piyasa değeri tam 7 milyon lira olan 109 kilo eroin ele geçirildi.

BÜYÜK BİR BAŞARI
Bugüne kadar emniyetin birçok operasyonunda görev alan Cocker cinsi Coco, 8 ayda bir ton 300 gram uyuşturucu maddenin ele geçirilmesinde önemli rol oynarken, Belçika Kurdu Şans ise aynı sürede bir ton eroinin yakalanmasında önemli rol aldı. Şans ve Coco narkotik dedektör köpekleri son görevlerinde zula olarak tabir edilen gizli bölmede kilolarca eroin buldu. TAG Otoyolu'nun Adana'nın Sarıçam ilçesinde yer alan İncirlik Park Alanı'nda Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nce gerçekleştirilen rutin uygulamalarda 34 LKM 76 plakalı bir TIR, polisin dikkatini çekti. Şüphe üzerine durdurulup, 'Şans" ve "Coco" narkotik dedektör köpekleriyle araçta yapılan kapsamlı aramalarda 'zula' olarak tabir edilen gizli bölmede tam 109 kilo eroin çıktı. TIR'ın yakıt deposundaki zuladan çıkan uyuşturucuyla ilgili olarak 42 yaşındaki Arif E. ile birlikte 33 yaşındaki Cengiz Y. gözaltına alındı. Zanlıların emniyetteki sorgusu devam ederken, soruşturmanın da genişletildiği ve yeni gözaltıların da olabileceği belirtildi. Eroin paketlerinin bazılarının üzerinde boğa resmi bulunan poşetlerin içerisine gizlenmiş olması dikkat çekti.

"BELİNİ KIRACAĞIZ"
Emniyet Müdürü Selami Yıldız, "Uyuşturucu batı illerine götürülerek pazarlanacaktı. Olayla ilgili 2 kişi gözaltına alındı.Bu kararlılık ve azmimiz, çocuk ve gençlerimizi zehirleyip geleceğimizi zehirlemeye çalışan zehir tacirlerine aman vermeden sürdüreceğiz. Zehir tacirlerinin belini kıracağız" şeklinde konuştu.

DEVAMI GELECEK
Uyuşturucuyla mücadeleye en az terör kadar önem verdiklerinin altını çizen Emniyet Müdürü Selami Yıldız, özellikle uyuşturucuya yönelik talebin azaltılmasına yönelik çok ciddi bir çaba ve gayret içerisinde olduklarını söyledi. Müdür Yıldız, "Uyuşturucu, toplumun yarayan bir kanası. Emniyet Teşkilatı olarak, uyuşturucuyla mücadelemiz kararlı bir şekilde sürecek" dedi.
BİZE ULAŞIN