Çukurova’ya 445 milyon liralık doğalgaz yatırımı

Adana Valisi Mahmut Demirtaş’ı beraberindeki heyet ile birlikte ziyaret eden Aksagaz Bölge Müdürü Güngör Ateş, Çukurova bölgesine 445 milyon liralık yatırım yaptıklarını söyledi

Çukurova’ya 445 milyon liralık doğalgaz yatırımı
Aksagaz Adana Bölge Müdürü Güngör Ateş, Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye illerini kapsayan Çukurova yatırımının 445 milyon lira olduğunu söyledi. Bölge Müdürü Ateş, Aksagaz Yatırımlar Sorumlusu Şehmus Evren ve yöneticilerle Vali Mahmut Demirtaş'ı ziyaret etti. Ateş, 2008-2017 döneminde Aksagaz'ın 216 milyonu Adana olmak üzere Çukurova bölgesine 445 milyon lira yatırım yaptığını belirtti.

BÜYÜK TALEP VAR
Adana'da 220 bin konuta doğalgaz çekildiğini, 119 bin konutun doğalgaz kullanabildiğini ifade eden Ateş, kent merkezinde Çukurova, Seyhan, Yüreğir Sarıçam ve Ceyhan ilçelerinde doğalgaza büyük talep olduğunu kaydetti. Ateş, 2018 yılında Kozan ve İmamoğlu ilçelerine de doğalgaz yatırımının planlandığını, bu konuda ilçe ve büyükşehir belediye meclislerinden karar çıkması gerektiğini vurguladı. Vali Mahmut Demirtaş da Bölge Müdürü Güngör Ateş'ten doğalgaz ile elektrik, tüp gaz ve kömürün fiyat kıyaslamasını sordu. Ateş, doğalgazın tüp gazdan 6 kömürden 2, elektrikten ise 3,5 kat daha ucuz olduğunu ifade etti. Vali Mahmut Demirtaş, doğalgaz altyapı çalışmalarının belediyelerle koordineli yürütülmesini, Sevgi Evlerine de bir an önce doğalgaz bağlanmasını istedi.
BİZE ULAŞIN