Sağlık üssünde son hazırlıklar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “kamu-özel sektör işbirliğinin en güzel örneklerinin sergilendiği proje” olarak tanımladığı şehir hastanelerinden biri olan Adana Şehir Hastanesi, hasta kabulüne 15 Eylül’den sonra başlıyor

Sağlık üssünde son hazırlıklar
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "kamuözel sektör işbirliğinin en güzel örneklerinin sergilendiği proje" olarak tanımladığı şehir hastanelerinden biri olan Adana Şehir Hastanesi'nde sona gelindi. Merkez Yüreğir ilçesinde binlerce metrekare alanda inşaat çalışması tamamlanan şehir hastanesinin, VIP odalarından bekleme salonlarına, ameliyathanelerinden polikliniklerine ve yoğun bakım ünitelerine kadar her alanı özenle dizayn edildi.

KRAL DAİRELERİ GİBİ
En şiddetli deprem sırasında ve sonrasında bile tüm operasyonel faaliyetlerini, hiçbir aksama olmadan yerine getirmeye devam edebilecek olan hastanede hasta kabulü için gün sayılmaya başlandı. Hastanenin ana binasında bulunan 4 blokta hazırlanan içerisinde mutfağın yer aldığı VIP odaları, sağladığı konforla binanın en dikkat çekici alanları arasında yer aldı. Hasta odasının yanı sıra dinlenme ve toplantı odası ile 3 banyonun yer aldığı odalar, 5 yıldızlı otellerin "kral dairelerini" anımsatıyor.

KATKI SAĞLAYACAK
Bin 550 yataklı Adana Şehir Hastanesi'nin kent için yapılmış en önemli ve güzel yatırımlardan biri olduğunu belirten Vali Mahmut Demirtaş, "Sadece Adana'ya değil, bölgeye hizmet edecek. Sağlık turizmi açısından da kente büyük katkı sağlayacak. Şu an inşaat bitti, temizlikleri ve son rötuşları yapılıyor. Kısmet olursa 15 Eylül'den sonra hasta kabulüne başlayacağız. Daha sonra da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla açılışı yapılacak" dedi.

LÜKS HİZMET VERECEK
Her türlü konforun düşünüldüğü odalarda, hasta ve refakatçilere lüks hizmet imkanıyla sağlık hizmeti verilmesi amaçlanıyor. Aynı kampüs içerisinde bin 300 yataklı ana bina ile birlikte 150 yataklı fizik tedavi ve rehabilitasyon ve 100 yataklı yüksek güvenlikli adli psikiyatri merkezi yer alan şehir hastanesinin bölgenin ve Ortadoğu'nun sağlık üssü olması hedefleniyor
BİZE ULAŞIN